Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

W dniu 4 marca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie, odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Obrady prowadziła Przewodnicząca Komisji- Starosta Ewa Besztak. W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz zaproszeni Komendanci, Inspektorzy, Dyrektorzy powiatowych jednostek, służb, inspekcji i straży.

W trakcie posiedzenia wysłuchano informacji Kierownika Sekcji Epidemiologicznej PSSE w Węgrowie oraz Dyrektora SP ZOZ w Węgrowie:
- dotyczącej zasad i procedur postepowania w przypadku podejrzenia, zarażenia koronawirusem;
- zasad i procedur postępowania służby zdrowia w takich przypadkach oraz zasadach szeroko rozumianej profilaktyki. Na terenie powiatu węgrowskiego do chwili obecnej nie stwierdzono występowania koronawirusa.

Zgodnie z ustaleniami Komisj i- WZK SP w Węgrowie rozesłał materiały informacyjne uzyskane z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, celem rozpropagowania wg. właściwości merytorycznej:
- na stronach internetowych, budynkach i  tablicach ogłoszeń  urzędów miast i gmin;
- na stronach internetowych, budynkach i  tablicach ogłoszeń  jednostek powiatowych w tym szkół;
- na stronach internetowych, budynkach i  tablicach ogłoszeń  powiatowych służb, inspekcji i straży;
- sołtysom poszczególnych sołectw z terenu powiatu węgrowskiego;
- przedsiębiorcom, zarządcom obiektów użyteczności publicznej na administrowanym terenie.

W dalszej części obrad Komisja przyjęła informację o:
- stanie realizacji programu „Bezpieczny Powiat Węgrowski” przez instytucje realizujące ten program;
- działaniach i przeprowadzonych akcjach w celu  stworzenia maksymalnie bezpiecznych warunków zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży „Bezpieczne ferie 2020”;
- wynikach podejmowanych działań w zakresie udzielania niezbędnej pomocy dla osób potrzebujących wsparcia w sezonie zimowym 2019/2020;
- sytuacji w zakresie utrzymania dróg lokalnych i pozostałych ciągów komunikacyjnych ( w tym chodników).