POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY

POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY

Dnia 27 czerwca 2018 r. w sali konferencyjnej im. I. J. Paderewskiego w Starostwie Powiatowym w Węgrowie podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Powiatem Węgrowskim, reprezentowanym przez Starostę Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka i Wicestarostę Halinę Ulińską a Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej, które reprezentowali:
• Artur Pozorek – p.o. Dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie,
• Luiza Burba – główny Specjalista w Wydziale ds. Ekonomii Społecznej oraz Projektów Unijnych,
• Piotr Lejzerowicz – starszy Specjalista w Wydziale ds. Polityki Senioralnej w Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej.
Porozumienie dotyczy realizacji wieloletniego projektu pn. „ Liderzy kooperacji” realizowanego przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020.
W spotkaniu uczestniczyli także Członkowie Zarządu Rady Powiatu Węgrowskiego:  Andrzej Kruszewski, Paweł Stelmach, Włodzimierz Miszczak;  Mieczyław Wójcik – Wójt Gminy Stoczek,  Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie  Jadwiga Snopkiewicz,  Agata Kuć – koordynator Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Agnieszka Olędzka – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stoczku.
Celem projektu pn. „ Liderzy kooperacji” jest opracowanie oraz pilotażowe wdrożenie modelu kooperacji pomiędzy instytucjami pomocy i integracji społecznej a podmiotami innych polityk sektorowych istotnych z punktu widzenia włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa dla gmin wiejskich na obszarze m.in. województwa mazowieckiego. Realizacja projektu wpłynie na włączenie zasobów różnych sektorów tj. edukacji, ochrony zdrowia, policji, wymiaru sprawiedliwości, kultury, sportu i rekreacji w kompleksowe wsparcie osób, rodzin pozostających w trudnej sytuacji życiowej.