powiatwegrowski.pl - Strona główna

Ponad 2,3 mln zł dofinansowania dla szkół

Drukuj
(galeria: 1)

8 lipca Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych opublikowała listę projektów wybranych do dofinansowania w trybie konkursowym dla RPO na lata 2014-2020 w ramach konkursu zamkniętego dla Osi Priorytetowej X „Edukacja dla rozwoju regionu” Działania 10.1. „Kształcenie i rozwój młodzieży”, Poddziałania 10.1.1. „Edukacja ogólna”.

Na tej liście znalazły się dwa projekty, gdzie wnioskodawcą jest Powiat Węgrowski. Łączna wartość obydwu projektów wynosi 2 536 048,41 zł, a wnioskowana kwota to wartość 2 362 584,57 zł.

 

Projekt: Szkoły z Duchem Czasu – wsparcie rozwoju edukacji szkół powiatu węgrowskiego

Realizowany będzie w okresie od 06.2019 do 06.2020 przez I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, II Liceum Ogólnokształcące w Węgrowie wchodzące w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie oraz Szkołę Podstawową wchodzącą w skład Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku.

Wartość projektu wynosi 984 296,71 zł, z czego dofinansowanie dotyczy 934 316,89 zł. Celem projektu jest unowocześnienie i podniesienie jakości edukacji ogólnej na terenie Powiatu Węgrowskiego poprzez m.in. wdrożenie trzech kompleksowych programów edukacyjno rozwojowych obejmujących uczniów i nauczycieli oraz wzmocnienie nauczania opartego na eksperymentach i praktycznym wykorzystaniu narzędzi TIK, jak również indywidualizacji wsparcia uczniów niepełnosprawnych.

 

Projekt: Klucze do przyszłości uczniów Sadzewiczowej

Realizowany będzie w okresie od 09.2019 do 08.2021 przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie. Opiewa na kwotę 1 551 751,70 zł, z czego kwota dofinansowania wynosi 1 428 267,68 zł. W ramach projektu ponad 400 uczniów przygotowanych zostanie do wejścia na rynek pracy, funkcjonowania na nim, do uczenia się przez całe życie poprzez podniesienie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych.

Projekt zakłada podniesienie umiejętności nauczycieli oraz uczniów. Cel zostanie osiągnięty dzięki realizacji zadań: zredukowanie programu kompleksowego wspomagania LO w obszarze kształtowania i rozwijania KiU oraz indywidualizacji nauczania; doposażenie LO zgodnie z zasadami uniwersalnego projektowania w mobilną pracownię komputerową i w sprzęt do pracowni przedmiotów przyrodniczych i matematyki, wdrożenie i stosowanie oceniania kształtującego, nowych metod, w tym projektu edukacyjnego, nowych form i programów nauczania z chemii, biologii, informatyki, fizyki, języka angielskiego, języka niemieckiego, podstaw przedsiębiorczości; przeprowadzenie cyklu zajęć dydaktyczno-wyrównawczych z języka angielskiego, niemieckiego oraz zorganizowanie kół zainteresowań w formie laboratoriów: astronomicznego, informatycznego, programistycznego, multimedialno-artystycznego, chemicznego, geograficznego i biologicznego.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.