Pomoc humanitarna z powiatu węgrowskiego

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Pomoc humanitarna z powiatu węgrowskiego

Drukuj
(galeria: 1)

Od początku agresji militarnej Federacji Rosyjskiej na Ukrainę z terenu powiatu węgrowskiego wysłanych zostało kilka transportów z pomocą humanitarną do Żółkwi, Rawy Ruskiej, Łucka i Kosiva.

Starosta Węgrowski Ewa Besztak dziękuje wszystkim zaangażowanym, bez których pomoc ta nie byłaby możliwa. Samorządy, instytucje, firmy, szkoły, mieszkańcy powiatu węgrowskiego. Wszyscy zjednoczyli się, aby wesprzeć Ukrainę w tym tragicznym dla niej momencie. Do sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie pomoc napływa także z sąsiednich powiatów, a nawet z zagranicy.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy codziennie pomagają nam w segregacji oraz przepakowywaniu darów: klasom mundurowym ZSP im. Kochanowskiego w Węgrowie, uczniom I LO im. Mickiewicza w Węgrowie oraz Jednostce Strzeleckiej Niezłomni w Węgrowie.

Szczególne podziękowania należą się Senator RP Marii Koc. Dzięki jej kontaktom wśród ukraińskich samorządów oraz organizacji pomocowych mamy możliwość kierować naszą pomoc tam, gdzie jest ona naprawdę potrzebna.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.