Polskie Kwiaty II wojny światowej

Polskie Kwiaty II wojny światowej

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie uczciło 101. rocznicę odzyskania niepodległości organizując okolicznościową akademię pn. „Polskie Kwiaty II wojny światowej”.

8 listopada ponad 19 tys. placówek oświatowych w Polsce wzięło udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Także w węgrowskim liceum uczniowie wraz z gronem pedagogicznym i zaproszonymi gośćmi uroczyście odśpiewali wszystkie zwrotki narodowego hymnu. Przygotowany przez uczniów montaż filmowo-muzyczny uczcił pamięć zasłużonych dla odzyskania niepodległości Polaków.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego na tej uroczystości reprezentowała Starosta Węgrowski Ewa Besztak.