Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół powiatu węgrowskiego

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół powiatu węgrowskiego

Drukuj
(galeria: 1)

9 listopada 2022 r. w sali konferencyjnej im. I. J. Paderewskiego w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół Powiatu Węgrowskiego za miniony rok szkolny. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy i nauczyciele wychowania fizycznego wyróżnionych i nagrodzonych szkół, władze powiatowe Szkolnego Związku Sportowego w Węgrowie na czele z prezesem p. Janem Tempczykiem, samorządowcy: p. Ewa Besztak – Starosta Węgrowski, p. Marek Renik – Wicestarosta, pracownicy Wydziału ds. Sportu Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Zebranych powitała prowadząca spotkanie p. Małgorzata Zyśk – Wiceprzewodnicząca Powiatowego SZS w Węgrowie, jednocześnie Radna Powiatu Węgrowskiego.

Na początku spotkania głos zabrała p. Starosta Ewa Besztak, kierując słowa podziękowania do władz SZS za podtrzymywanie rywalizacji sportowej szkół, organizowanie i przeprowadzenie zawodów - mimo trudności z jakimi w ostatnich 3 latach zmagano się z panującą pandemią. Podziękowała także wszystkim, którzy przyczyniają się i są zaangażowani w szeroko rozumiany sport. Szczególnym podziękowaniem było wręczenie przez Starostę Ewę Besztak oraz Wicestarostę Marka Renika dyplomu uznania wraz z upominkiem p. Janowi Tempczykowi - wybitnie zaangażowanemu w sprawy realizacji kalendarza rozgrywek sportowych szkół.

Następnie głos zabrał p. Jan Tempczyk, podsumowując i przedstawiając wyniki współzawodnictwa sportowego szkół za rok szkolny 2021/2022 szczebla powiatowego, regionalnego i szczebli wyższych wojewódzkiego i krajowego, gdyż również tam nasi uczniowie odnoszą sukcesy. Odniósł się również do bieżących spraw, z którymi musi mierzyć się SZS w organizacji zawodów, w tym spraw finansowych dziękując władzom samorządowym Powiatu Węgrowskiego za wyjątkowo hojne wsparcie finansowe. Powiatowe struktury Szkolnego Związku Sportowego, kierowane przez p. Jana Tempczyka, przeprowadziły w minionym roku szkolnym łącznie 40 zawodów organizowanych w trzech kategoriach: dwie dotyczą szkół podstawowych (szkoły do 150 i powyżej 150 uczniów) a trzecia szkół ponadpodstawych. Zajęte przez szkoły lokaty w zawodach sportowych (od szczebla gminnego po krajowy) są wynikiem odpowiedniej punktacji - co w efekcie daje ranking sportowy szkół.

 

W poszczególnych kategoriach pierwszych sześć miejsc przedstawia się następująco:

 

szkoły podstawowe (do 150 uczniów) w zawodach ucześtniczyło 10 szkół:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Trzebuczy.

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Orzełku.

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Grygrowie.

IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Kopciach.

V miejsce - Szkoła Podstawowa w Wyszkowie.

VI miejsce - Katolicka Szkoła Podstawowa „Julin” im. Heleny i Ignacego Jana Paderewskich w Kaliskach.

 

szkoły podstawowe (powyżej 150 uczniów), sklasyfikowano 11 szkół:

I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Węgrowie.

II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łochowie.

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Stoczku.

IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Sadownem.

V miejsce - Szkoła Podstawowa w Miedznej.

VI miejsce - Szkoła Podstawowa w Grębkowie.

 

szkoły ponadpodstawowe startowało 5 szkół:

I miejsce - I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Węgrowie.

II miejsce - Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Stoczku.

III miejsce - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie.

IV miejsce - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem.

V miejsce - Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. J. Kochanowskiego w Węgrowie.

 

Przedstawiciele wyżej wymienionych szkół odebrali pamiątkowe puchary i dyplomy, wręczane przez Radną Powiatu Węgrowskiego p. Małgorzatę Zyśk oraz Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki węgrowskiego Starostwa p. Tadeusz Krupę. Na zakończenie p. Małgorzata Zyśk podziękowała wszystkim za przybycie, za zaangażowanie nauczycieli wychowania fizycznego w propagowanie wśród uczniów ducha sportowej rywalizacji zgodnej z zasadą fair play.

Spotkanie koleżeńskie odbyło się przy kawie i cieście przygotowanym przez Technikum Gastronomiczne w Sadownem i Specjalną Branżową Szkołę I st. w Węgrowie.

Realizacja bogatego kalendarza współzawodnictwa sportowego szkół nie byłaby możliwa gdyby nie coroczne wsparcie finansowe Samorządu Powiatu Węgrowskiego.

 

Info: Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.