Podsumowanie programu ERASMUS+ w Krypach

Podsumowanie programu ERASMUS+ w Krypach

10 czerwca w Szkole Podstawowej w Krypach odbyło się uroczyste podsumowanie dwuletniego programu ERASMUS + „Rozwijanie tolerancji i wzajemnego szacunku w Europie”.

Z racji tegoż wydarzenia gościliśmy partnerów projektowych z Włoch, Turcji, Rumunii i Bułgarii. Do placówki przybyli także Pani Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Teresa Wargocka, dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie pan Adam Skup, starosta powiatu węgrowskiego pani Ewa Besztak, Wójt Gminy Wierzbno pan Emil Wąsowski, ksiądz proboszcz parafii Czerwonka Liwska Mirosław Rogoźnicki, radni powiatu węgrowskiego pan Łukasz Komorowski i pan Tadeusz Kot, sekretarz Urzędu Gminy Wierzbno pani Barbara Kowalczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzebuczy pani Hanna Kukla, dyrektor Publicznego Przedszkola w Krypach pani Justyna Wąsowska, dyrektor i wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzbnie pan Krzysztof Zarzycki i pani Elżbieta Skarżyńska, przedstawiciele Wydziału Oświaty Gminy Wierzbno pani Ewa Kuśmierczyk i pani Joanna Koszewska, przedstawiciel Wydziału Inwestycji Gminy Wierzbno pan Krzysztof Śledziewski, przewodniczący Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Krypach pan Rafał Okrzeja, przedstawiciele policji aspirant sztabowy pan Mariusz Świętochowski, młodszy aspirant Grzegorz Kałuski, „Głos Węgrowa i Okolic”. Nie zabrakło również rodziców i uczniów szkoły Podstawowej w Krypach.

Pani Dyrektor Teresa Strupiechowska powitała zebranych gości przed budynkiem szkoły. Następnie uczniowie gimnazjum i klas VII i VIII zatańczyli poloneza.

Po tańcu udano się do budynku, gdzie miało miejsce podsumowanie działań podjętych w ramach programu ERASMUS + , m.in. wyjazdy, warsztaty, ćwiczenia.

Kolejnym punktem programu były występy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Krypach. Dzieci z klasy VI przygotowały anglojęzyczne przedstawienie dotyczące tolerancji i szacunku do odmienności, starsi zaś zaśpiewali piosenkę ( także w języku angielskim ) oraz stworzyli i zatańczyli  własną choreografię do utworu zespoły Black Eyed Peas „Where is the love”. Utwory te podkreślały główne hasła realizowanego projektu – szacunek i tolerancja.

Po części artystycznej głos zabrali goście z zagranicy, przedstawiciele władz i gminy. Na koniec wykonano pamiątkowe wspólne zdjęcie.

Info: Szkoła Podstawowa w Krypach