Podsumowanie powiatowego współzawodnictwa sportowego szkół za rok szkolny 2019/20 – Czwórbój LA 2020/21

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Podsumowanie powiatowego współzawodnictwa sportowego szkół za rok szkolny 2019/20 – Czwórbój LA 2020/21

Drukuj
(galeria: 1)

8 czerwca 2021 r. na stadionie lekkoatletycznym Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odbył się długo oczekiwany powrót do rywalizacji sportowej. Epidemia spowodowała zamknięcie szkół w marcu 2020 r. co wstrzymało organizację części zawodów sportowych zaplanowanych na rok szkolny 2019/2020.

Dopiero teraz, po rocznej przerwie ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną w kraju udało się oficjalnie zakończyć i podsumować współzawodnictwo sportowe szkół z terenu powiatu węgrowskiego za rok szkolny 2019/2020, zawodów przeprowadzonych przed wybuchem pandemii.

Zanim podsumowano poprzedni sezon współzawodnictwa sportowego szkół zostały przeprowadzone zawody w czwórboju lekkoatletycznym obecnego sezonu 2020/21. Na czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt składają się: rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 60m. W przypadku chłopców, pierwsze trzy konkurencje są takie same, zaś bieg średniodystansowy jest dłuższy – odbywa się na dystansie 1000 m. Oto wyniki czwórboju:

w kategorii dziewcząt:

 1. SP nr 2 Węgrów I,
 2. SP nr 2 Węgrów II,
 3. SP nr 1 Łochów I,
 4. SP Kopcie,
 5. SP Nr 3 Łochów,
 6. SP Trzebucza,
 7. SP nr 1 Łochów II,
 8. SP Grębków.

 

w kategorii chłopców:

 1. SP Stoczek,
 2. SP Grębków,
 3. SP Sadowne,
 4. SP nr 2 Węgrów I,
 5. SP nr 2 Węgrów II,
 6. SP nr 3 Łochów,
 7. SP Kopcie,
 8. SP Trzebucza.

 

Klasyfikowane jest również współzawodnictwo indywidualne czwórboju lekkoatletycznego i tak najlepsze wśród dziewcząt okazały się uczennice ze SP nr 2 z Węgrowa: 1. Zofia Wasążnik, 2. Alicja Wojtyra 3. Roksana Jachimowicz; natomiast wśród chłopców: 1. Karol Więch z SP Grębkowie, 2. Bartosz Nowak z SP Stoczku, 3. Wiktor Olszewski z SP Grębkowie.

Po podliczenie przez komisje sędziowską punktów odbyło się wręczenie medali i dyplomów w czwórboju oraz pucharów i dyplomów współzawodnictwa sportowego szkół z terenu powiatu węgrowskiego za rok szkolny 2019/2020. Wręczenia trofeów dokonali: Prezes Powiatowego SZS w Węgrowie p. Jan Tempczyk, Członek Zarządu SZS w Węgrowie p. Tadeusz Danaj oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Węgrowie p. Tadeusz Krupa – gratulując uczniom uzyskanych wyników sportowej rywalizacji oraz pokładając nadzieję, że na stałe sport szkolny zagości na obiektach sportowych.

Ranking sportowego współzawodnictwa polega na przeliczeniu na punkty osiągnięć sportowych: etap powiatowy, regionalny, wojewódzki i ogólnopolski zawodów. W poszczególnych kategoriach wiekowych uczniów oraz w zależności od wielkości szkoły ranking ten (pierwszych 6 szkół) wygląda następująco:

szkoły  podstawowe (do 150 uczniów), w zawodach startowało 18 szkół:

1. Kopcie,
2. Trzebucza,
3. Starawieś,
4. Liw,
5. Grygrów,
6. Grabiny.

szkoły podstawowe (powyżej 150 uczniów), w zawodach startowało 12 szkół:

1. Nr 2 Węgrów,
2. Stoczek,
3. Nr 3 Łochów,
4. Miedzna,
5. Sadowne,
6. Grębków.

szkoły ponadpodstawowe, w zawodach startowało 5 szkół:

1. I LO Węgrów,
2. ZSP Węgrów
3. ZSP Łochów,
4. NLO Stoczek,
5. ZSP Sadowne.

Zawody zorganizował Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Węgrowie przy aktywnym udziale nauczycieli wychowania fizycznego. Realizacja bogatego kalendarza współzawodnictwa sportowego szkół nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie finansowe zawodów przez Samorząd Powiatu Węgrowskiego. Kwota wsparcia niefortunnego sezonu sportowego szkół 2019/2020 wyniosła 16.166 zł.

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.