Podsumowanie działań zrealizowanych przez Fundację AVSI i jej partnerów na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy

30 marca w Ambasadzie Włoch w Warszawie odbyło się spotkanie podsumowujące zadania zrealizowane przez Fundację AVSI Polska i jej partnerów na rzecz pomocy Ukrainie, w którym uczestniczyła Starosta Węgrowski Ewa Besztak.

Wydarzenie zostało skierowane do podmiotów, osób, firm, instytucji i samorządów, które odpowiedziały w minionym roku na apel o pomoc dla Ukraińców chroniących się w Polsce. Ponad rok od wybuchu wojny przedstawiciele AVSI opowiedzieli o podejmowanych działaniach interwencyjnych i stworzonej sieci współpracy, dzięki której partnerzy byli w stanie poradzić sobie często z niełatwymi, zróżnicowanymi zadaniami i w ten sposób pomóc i odpowiedzieć na potrzeby przynajmniej części uchodźców. W konferencji uczestniczyli: ambasador Włoch w Polsce Luca Franchetti Pardo, Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce  Marzenna Guz-Vetter, Prezes AVSI PolskaDonato di Gilio i Wiceprezes AVSI Polska Marek Soszyński.

Powiat Węgrowski i jego jednostki organizacyjne wspólnie z Miastem Węgrów były jednym z partnerów fundacji AVSI, która łącznie zrealizowała 24 mikroprojekty w różnych regionach Polski.

Podczas spotkania społeczność Powiatu Węgrowskiego i Miasta Węgrowa reprezentowali: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Węgrowie Anna Wieczorek, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem Sławomir Ryszawa wraz z pracownikami placówki, dyrektorzy węgrowskich szkół podstawowych: Teresa Święcicka i Krzysztofa Litka, Dyrektor Węgrowskiego Ośrodka Kultury Katarzyna Zabadała, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Węgrowie Małgorzata Rospara i Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Węgrowie Hubert Kowalewski.