powiatwegrowski.pl - Strona główna

Podsumowanie dwóch lat pracy Zarządu Powiatu Węgrowskiego

Drukuj
(galeria: 1)

Mijają dwa lata odkąd Zarząd Powiatu Węgrowskiego w składzie Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik oraz Członkowie Zarządu: Tadeusz Kot, Włodzimierz Miszczak oraz Artur Lis zostali wybrani na swoje funkcje.

W ubiegłym roku w ramach podsumowania pracy zarządu zorganizowana została konferencja prasowa z udziałem mediów, naczelników wydziałów i instytucji podległych Starostwu Powiatowemu w Węgrowie. W tym roku z uwagi na szczególny charakter związany z ciągle trwającą epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, udostępniamy Państwu podsumowanie zrealizowanych inwestycji w formie prezentacji multimedialnej.

W 2020 roku Powiat Węgrowski na inwestycje wydatkował ponad 23 mln zł, z czego ponad 16 mln zł pochodziło z dotacji zewnętrznych. Szczegółowe informacje na temat zrealizowanych inwestycji znajdują się w zamieszczonej w tym artykule prezentacji multimedialnej.

Warto podkreślić, że w najnowszym rankingu „Liderzy inwestycji” za lata 2017-2019, który jest realizowany przez prestiżowy Magazyny Wspólnota, Powiat Węgrowski zajął wysokie 23. miejsce w Polsce.

Rok 2020 jest szczególnie trudny z uwagi na kryzys związany z epidemią koronawirusa. Jego skutki odczuwają wszyscy: mieszkańcy, firmy, ale także instytucje. Zarząd Powiatu Węgrowskiego czynił wszelkie możliwe starania, aby mimo trudnej sytuacji rozwój Powiatu Węgrowskiego nie został wyhamowany. Było to możliwe między innymi dzięki wielkiemu zaangażowaniu służb odpowiedzialnych za zwalczanie epidemii na terenie powiatu, do których kierujemy szczególne słowa uznania za wytrwałą walkę.

Epidemia znacząco wpłynęła także na jakość obsługi interesantów. Z uwagi na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników Starostwa Powiatowego, Zarząd Powiatu Węgrowskiego musiał podjąć decyzje o ograniczeniach z tym związanych. Dziękujemy za Państwa wyrozumiałość w tym zakresie, a także przepraszamy za powstałe utrudnienia.

Zarząd Powiatu Węgrowskiego dziękuje parlamentarzystom z terenu Powiatu Węgrowskiego: Senator RP Marii Koc oraz Posłowi na Sejm RP Maciejowi Górskiemu za wsparcie w pozyskiwanych środkach i realizowanych inwestycjach. Serdeczne podziękowania dla wszystkich Wójtów i Burmistrzów za otwartość i wspólną pracę na rzecz rozwoju powiatu. Szczególne podziękowania dla Rady Powiatu Węgrowskiego za pracę nad wspólnym kierunkiem rozwoju naszego samorządu. Podziękowania należą się także Samorządowi Województwa Mazowieckiego, wszystkim dyrektorom i kierownikom jednostek organizacyjnych, naczelnikom i pracownikom Starostwa Powiatowego, byłym starostom, a także mediom za współpracę i informowanie mieszkańców Powiatu Węgrowskiego o ważnych lokalnie sprawach.

Dziękujemy również wszystkim mieszkańcom Powiatu Węgrowskiego, którzy z dużą troską i zaangażowaniem zgłaszają do nas pomysły i uwagi dotyczące przyszłych inwestycji. Jesteśmy bardzo otwarci na rozmowy i konsultacje, zdajemy sobie sprawę z ogromu potrzeb. Nasze priorytety staramy się określać w sposób rzetelny i sprawiedliwy, z uwzględnieniem potrzeb każdej gminy. Dziękujemy za każdy Państwa głos.

 

Fot. Archiwum Biuro Promocji Powiatu

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.