Podpisano umowę na modernizacje kolejnych odcinków dróg powiatowych

Podpisano umowę na modernizacje kolejnych odcinków dróg powiatowych

W ramach zadania pn. "Poprawa bezpieczeństwa oraz usprawnienie ruchu drogowego poprzez modernizacje dróg powiatowych na terenach popegeerowskich", dziś w Starostwie Powiatowym w Węgrowie podpisano umowę na przebudowę czterech odcinków dróg powiatowych, w tym trzech na terenie miasta Węgrowa i jednego na terenie Gminy Liw.

Umowę podpisali: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Członek Zarządu Powiatu Tadeusz Kot i właścicel firmy P.W. WIKRUSZ pan Adam Witkowski.

Zadanie 1 przewiduje przebudowę drogi powiatowej nr 4229W Węgrów – Ruchna poprzez wykonanie nowej nawierzchni jezdni na odcinku o długości 226 mb.

W ramach zadania 2 polegającego na przebudowie drogi powiatowej nr 4229W Al. Siedlecka w Węgrowie wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni oraz jednostronna ścieżka pieszo-rowerowa na odcinku o długości 701 mb.

Zadanie 3 polegać będzie na modernizacji drogi powiatowej nr 4229W ul. Zwycięstwa w Węgrowie poprzez wykonanie nawierzchni jezdni na odcinku o długości 240,70 mb.

Zadanie 4 polegające na modernizacji drogi powiatowej nr 4259W ul. Nadrzecznej w Węgrowie obejmować będzie wykonanie nowej nawierzchni jezdni na odcinku o długości 385,60 mb.

Zadanie jest realizowane przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja szósta – PGR.

Łączna wartość robót budowlanych wynosi 4 292 546,59 zł

Wykonawcą zadania będzie firma P.W. WIKRUSZ Adam Witkowski.