Podpisanie umowy na uruchomienie nowych linii przewozów autobusowych

Podpisanie umowy na uruchomienie nowych linii przewozów autobusowych

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie w dniu 27 sierpnia b.r. odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie przewozów autobusowych w ramach rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

W spotkaniu, które prowadziła kierownik siedleckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Anna Kaszuba uczestniczyli: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Poseł Grzegorz Woźniak, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Zastępca Dyrektora Mazowieckiego Oddziału Regionalnego ARiMR  w Warszawie i Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Maciej Górski a także przedstawiciele samorządów  z powiatów: węgrowskiego, garwolińskiego, łosickiego, sokołowskiego a także gmin: Pilawa, Żelechów, Górzno oraz Miastków Kościelny.

Umowę na uruchomienie 11 nowych połączeń na terenie Powiatu Węgrowskiego podpisali w imieniu samorządu powiatu węgrowskiego Starosta Ewa Besztak i Członek Zarządu Powiatu Tadeusz Kot.

W spotkaniu uczestniczyli także: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Onaszkiewicz i Członek Zarządu Powiatu Włodzimierz Miszczak.

We współpracy z PKS na terenie powiatu węgrowskiego uruchomiane zostaną następujące linie przewozowe:

- Węgrów – Łochów – Ostrówek (Węgrów – Ludwinów – Osowiec – Starawieś – Borzych – Paplin – Kalinowiec – Wólka Paplińska – Twarogi – Kamionna – Łochów – Łopianka – Baczki – Ostrówek)

- Węgrów – Turna – Kupce (Węgrów – Krypy – Popielów – Turna – Górki  Grubaki – Górki Średnie – Górki Grubaki – Teodorówka – Korytnica – Jaczew – Rowiska – Kąty Bednarze – Kupce)

- Węgrów – Miedzna – Rostki (Węgrów – Jartypory – Żeleźniki – Miedzna – Wrotnów – Międzyleś – Ugoszcz – Rostki)

- Węgrów – Wyszków – Grębków – Cierpięta (Węgrów – Jarnice – Pierzchały – Wyszków – Ziomaki – Pobratymy – Podsusze – Grębków – Żarnówka – Cierpięta)

- Węgrów – Żeleźniki – Miedzna – Wola Orzeszowska (Węgrów – Warchoły – Poszewka – Żeleźniki – Miedzna – Wola Orzeszowska)

- Węgrów – Roguszyn – Połazie Świętochowskie (Węgrów – Liw – Połazie – Żabokliki – Czaple – Roguszyn – Pniewnik – Dąbrowa – Połazie Świętochowskie)

- Węgrów – Roguszyn – Wierzbno – Krypy – Węgrów (Węgrów – Liw – Połazie – Żabokliki – Czaple – Czerwonka – Sulki – Wierzbno – Soboń – Wyczółki – Krypy – Grodzisk – Liw – Węgrów)

Węgrów – Ruchna – Wyszków – Śnice (Węgrów – Ruchna – Szaruty – Zając Śnice – Ossolin – Wyszków – Witanki – Śnice)

Starosta Ewa Besztak w swoim wystąpieniu podkreślała, że kluczem wyboru uruchomionych od 1 września linii przewozowych była w szczególności  kwestia możliwość dojazdu dzieci i młodzieży do szkół i placówek oświatowych.