Podpisanie umowy na rozbudowę drogi powiatowej nr 4224W Węgrów – Popielów – Turna – Górki Borze – ETAP I

W dniu 29 czerwca 2023 roku miało miejsce podpisanie umowy na rozbudowę drogi powiatowej nr 4224W Węgrów – Popielów – Turna – Górki Borze – ETAP I.

Uroczyste podpisy w obecności Posła na Sejm RP Macieja Górskiego, członków Zarządu Powiatu: Tadeusza Kota i Włodzimierza Miszczaka złożyli Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Wicestarosta Marek Renik z wykonawcą robót firmą Szpańscy Jerzy, Jacek, Dawid „Czystość” Spółka Jawna, ul. Sławkowska 22, 05-200 Wołomin.

Zakres inwestycji będzie obejmował:

• rozbudowę drogi powiatowej 6-cio metrowej na odcinku 2027,60 mb,
  • karczowanie drzew i wycinkę krzewów,
  • roboty ziemne,
  • roboty rozbiórkowe,
  • wykonanie warstw konstrukcyjnych jezdni, zjazdów, poboczy, zatok autobusowych,
  • wykonanie odwodnienia jezdni,
  • oznakowanie poziome, pionowe i elementy bezpieczeństwa na drodze.

Wartość robót budowlanych: 7 278 813,52 zł

Całkowita szacunkowa wartość zadania: 7 320 000,00 zł, w tym:

środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – 6 650 000,00 zł

środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 335 000,00 zł

środki z budżetu Gminy Korytnica – 335 000,00 zł