Podpisanie umowy na przebudowę budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie - etap I

Dnia 19 września br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie, odbyło się podpisanie umowy na przebudowę budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie.

W podpisaniu udział wzięli: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Onaszkiewicz oraz przedstawiciele wykonawcy.

Zadanie obejmuje:

1. rozbiórkę pokrycia dachowego wraz z rynnami, rurami sputowymi oraz obróbkami blacharskimi,
  2. rozbiórkę więźby dachowej,
  3. rozbiórkę kominów,
  4. wywóz i utylizację materiałów rozbiórkowych,
  5. rozebranie obicia ścian szczytowych oraz stolarki okiennej w szczytach poddasza,
  6. wykonanie nowej konstrukcji dachowej zgodnie z projektem budowlanym,
  7. montaż okien dachowych, okien oddymiających i wyłazu,
  8. wykonanie 4 lukarn typu "wole oko" wraz z montażem okien,
  9. odbudowa kominów wraz z otynkowaniem i malowaniem,
  10. wykonanie pokrycia dachowego z blachy na rąbek stojący wraz z montażem orynnowania i obróbkami blacharskimi,
  11. montaż ław kominiarskich, płotków przeciwśniegowych, kominków wentylacyjnych,
  12. wykonanie podbitki wraz z odtworzeniem ścian szczytowych,
  13. wymianę instalacji odgromowej,
  14. pozostałe roboty niezbędne do prawidłowej realizacji zamówienia zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i przepisami BHP oraz niezbędne do prawidłowego zabezpieczenia budynku na czas prowadzonych prac przed warunkami atmosferycznymi.

Całkowity koszt robót budowlanych: 499 330,00 zł, z czego:

-środki z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków - 489 343,40

- środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego - 9 986,60 zł

Wykonawca: Ewa Ładosz DACH EXPERT, Wrotnów 130, 07-106 Miedzna

Termin wykonania: 18.11.2024 r.

Tekst: Wydział Inwestycji i Rozwoju