Podpisanie umowy na budowę strażnicy

Podpisanie umowy na budowę strażnicy

Dnia 12 kwietnia 2018 r. odbyło się uroczyste podpisanie umowy na budowę nowej strażnicy dla Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. W spotkaniu udział wzięli: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Łasica, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Marek Renik, Wicestarosta Powiatu Węgrowskiego Halina Ulińska, Członek Zarządu Powiatu Andrzej Kruszewski, Radna Rady Powiatu Ewa Besztak, Burmistrz Miasta Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki a także druhowie i pracownicy węgrowskiej straży. Gospodarzem spotkania był Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jarosław Soszyński. Wicestarosta Halina Ulińska złożyła gratulacje na ręce Komendanta w imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że budowa nowoczesnej strażnicy z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Węgrowskiego. Budynek, którego budowę Powiat Węgrowski dofinansuje kwotą 1 000 000 zł, powstanie  przy ul. Zwycięstwa w Węgrowie. Termin realizacji inwestycji przewidziano na wrzesień 2020 r. Zakres prac będzie obejmował budowę i wyposażenie m.in.: budynku komendy wraz z jednostką ratowniczo – gaśniczą z myjnią oraz wszelkimi instalacjami i przyłączami; wielofunkcyjnego boiska sportowego z m.in. bieżnią i wspinalnią do ćwiczeń; parkingów, ogrodzenia, placów, dróg dojazdowych, ciągów pieszych, oświetlenia zewnętrznego, urządzenie terenów zielonych i zbiornika wodnego.

Podpisanie umowy (galeria: 2)
Wystąpienie Komendanta Powiatowego PSP st. bryg. Jarosława Soszyńskiego (galeria: 6)
Wystąpienie Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc (galeria: 9)
Wystąpienie Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Bogdana Łasicy (galeria: 11)