Podpisanie umowy na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków w Gminie Liw

Podpisanie umowy na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków w Gminie Liw

14 września 2020 r. w Liwskim Centrum Kultury została podpisana umowa na dofinansowanie realizacji zadania pt. „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Liw” w ramach ogólnopolskiego programu gospodarki wodno – ściekowej poza granicami aglomeracji ujętych w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków Komunalnych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Umowę w tej sprawie podpisała Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kamila Mokrzycka, zaś w  imieniu Gminy Liw Wójt Bogusław Szymański oraz Skarbnik Katarzyna Kosiorek. Umowa została zawarta w obecności znamienitych gości w postaci: Pani Marii Koc – senator RP, Pana Macieja Górskiego – Posła na sejm, Pana Sylwestra Dąbrowskiego Wicewojewody Mazowieckiego, Pani Anny Kaszuby - kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach, Pani Ewy Besztak – Starosty Powiatu Węgrowskiego oraz Pani Agnieszki Kiljańczyk -  dyrektor wydziału WFOŚiGW w Siedlcach. Całkowita wartość projektu wynosi 551 138,48 zł, zaś kwota dofinansowania w formie pożyczki to 410 138,48 zł.

W ramach zadania zostanie wybudowanych 47 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Liw. Planowane przydomowe mechaniczno – biologiczne oczyszczalnie ścieków składają się z reaktora biologicznego, przepompowni ścieków surowych i oczyszczonych oraz studni chłonnej.

Realizacja zadania przyczyni się do poprawy stanu gospodarki wodno-ściekowej poza granicami aglomeracji umieszczonych w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków Komunalnych.

Info: Urząd Gminy Liw