Podpisanie umów na renowacje zabytków

Podpisanie umów na renowacje zabytków

Samorząd Powiatu Węgrowskiego podpisał dwie umowy dotyczące dofinansowań związanych z pracami konserwatorskimi, restauratorskimi oraz robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na terenie Powiatu Węgrowskiego.

Dofinansowanie o wartości 40.000 zł na remont dzwonnicy bramnej przy kościele parafialnym otrzymała Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Wierzbnie. Zakończenie zadania jest przewidywane na 31 października bieżącego roku.

Natomiast dofinansowanie o wartości 50.000 zł na renowację drewnianych drzwi zewnętrznych oraz wymianę schodów na chór w zabytkowym budynku kościoła otrzymała Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Grębkowie. Zakończenie zadania jest przewidywane na 30 listopada bieżącego roku.