Podpisanie listu intencyjnego w sprawie obchodów 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida

12 listopada odbyło się spotkanie online przedstawicieli Powiatów: Węgrowskiego, Wołomińskiego i Wyszkowskiego oraz Gmin: Dąbrówka, Strachówka, Wyszków i Zabrodzie z przedstawicielami Fundacji Museion i Senator RP Marią Koc, w sprawie organizacji przypadających w  2021r. Obchodów 200. Rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida.

Rozmowy dotyczyły współpracy w organizacji inicjatyw naukowych, kulturalnych, sportowych i społecznych upamiętniających tego wybitnego poetę. Dyskutowano również o możliwościach pozyskania funduszy na ten cel a także o gotowości podjęcia współpracy z jednostkami rządowymi i samorządowymi.

Na zakończenie Starosta Węgrowski Ewa Besztak i inni włodarze podpisali list intencyjny, w którym zadeklarowali chęć wzajemnej współpracy w przygotowaniu wspólnego programu obchodów urodzin wieszcza. W tym celu został powołany Komitet Organizacyjny, w którym Koordynatorem z ramienia Powiatu Węgrowskiego i Gminy Łochów będzie Artur Lis - Członek Zarządu Powiatu Węgrowskiego i Dyrektor MiGOK Łochów.