Podpisanie Aktu Inauguracyjnego Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

Podpisanie Aktu Inauguracyjnego Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

Szef szkolenia S.O.S. Zbigniew Krzyżanowski podpisuje Akt Inauguracyjny (galeria: 1)

W dniu 18 marca 2015 r. w sali konferencyjnej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Starostwie Powiatowym w Węgrowie został podpisany Akt Inauguracyjny Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych dotyczący działalności Akademii Siatkówki S.O.S. w Powiecie Węgrowskim. Działalność Akademii Siatkówki S.O.S. w Węgrowie będzie prowadzona w Siatkarkim Ośroku Szkolnym przy II Liceum Ogólnokształcącym w Węgrowie.

Celem Akademii są działania prowadzone w ramach programu szkolenia dzieci i młodzieży w minisiatkówce i siatkówce, a ich efektem ma być zwiększenie aktywności fizycznej młodzieży poprzez uczestnictwo w zajęciach z siatkówki. Zajęcia te realizowane będą w oparciu o najnowszą wiedzę, teorię i praktykę zgodnie z projektem szkolenia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Akt inauguracyjny podpisali:

Wicestarosta Węgrowski - Halina Ulińska

Szef Szkolenia S.O.S. – Zbigniew Krzyżanowski

Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w ZSP w Węgrowie - Janusz Baum

Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce – Jolanta Gawarkiewicz

Dyrektor Gimnazjum im. Jana Dobrogosta w Węgrowie – Teresa Święcicka

Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Łochowie – Andrzej Nowotka

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie – Monika Demczuk

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie – Anna Tulwin-Salach

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Korytnicy – Jolanta Litka

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łochowie – Paweł Gelbrecht

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Edwarda Szymańskiego w Stoczku – Dorota Kłusek

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kamionnej - Agnieszka Pyźlak

Ambasador Akademii S.O.S. – Marlena Mieszała

Kolejna część spotkania miała miejsce w hali sportowej Zespołu Szkół ponadgimnazjalnych  im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, gdzie Marcin Prus- mistrz siatkówki, ale jak się później okazało- mistrz pedagog, przekonywał ponad 300 osobową grupę dziewcząt siatkarek- uczennic szkół podstawowych i gimnazjów, które przyjechały na zajęcia Akademii, że „marzenia się spełniają, tylko trzeba, żeby się chciało chcieć”. Po czym poprowadził z 26. dziewczętami podstawówek zajęcia z podstaw siatkówki lecz bardziej pracochłonne dla siatkarskiego mistrza było rozdanie około 300 autografów.

Dyrektor ZSP im. J. Kochanowskiego w Węgrowie przedstawia zalożenia Akademii S.O.S.; obok Wicestarosta Halina Ulińska, szef szkolenia S.O.S. Zbigniew Krzyżanowski oraz koordynator regionalny S.O.S. Krzysztof Felczak (galeria: 2)
Obecni na uroczystości: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu- Paweł Marchela, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Węgrowie- Monika Demczuk oraz Wicedyrektor Gimnazjum nr 1 Renisław Dmochowski (galeria: 3)
Uczestnicy spotkania (galeria: 4)
Wicestarosta Halina Ulińska podpisuje Akt Inauguracyjny Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych (galeria: 5)