Piknik Edukacyjny „PSZCZELI SZLAK” w Jaworku

Piknik Edukacyjny „PSZCZELI SZLAK” w Jaworku

Kadra i wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku i Warsztatów Terapii Zajęciowej byli organizatorami Pikniku Edukacyjnego „Pszczeli Szlak”, który odbył się 5 września b.r. na terenie ośrodka.

Podczas wydarzenia Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowali członkowie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Węgrowskiego Brygida Górniaczyk, Członkowie Zarządu Powiatu Węgrowskiego: Tadeusz Kot, Artur Lis, Włodzimierz Miszczak, Radni Rady Powiatu: Lidia Siuchta, Paweł Gelbrecht, Andrzej Kruszewski.

Piknik był podsumowaniem projektu „Pszczeli szlak”, na który SPON „JAWOR” pozyskał środki z Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania publicznego w obszarze „Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego”.

Organizatorzy przeprowadzili międzyszkolny konkurs na hasło związane z ochroną pszczół, który adresowany był do  wszystkich placówek oświatowych w powiecie. Zwycięskie hasło autorstwa Magdaleny Czumaj – uczennicy SP w Grębkowie prezentowało się na specjalnie wyprodukowanych na piknik koszulkach. II m-ce zajęła Maja Zalewska – uczennica SP Wierzbnie; III m-ce Bianka Lis– uczennica SP nr 2 w Łochowie.

Starosta Węgrowski Ewa Besztak podziękowała dyrektorowi MOW w Jaworku Mariuszowi Dobijańskiemu, kierownikowi WTZ Elżbiecie Trojanowskiej a także wszystkim, którzy włączyli się w organizację wydarzenia.

Podczas pikniku przeprowadzono konkurs dotyczący pszczół i miodu. Żeby pokazać jak żyjemy wśród pożytecznych pszczół organizatorzy zaprosili na miodziospacer z nagrodami. Ostatnim punktem pikniku była wizyta w Miodziokawiarence, w której na gości czekały miodowe przysmaki oraz kiełbaski z grilla. Dla mniejszych i większych gości przewidziano atrakcje takie jak: malowanie twarzy, warsztaty wyrobu świec z węzy pszczelej oraz zajęcia plastyczne – malowanie na folii bąbelkowej symbolizującej plastry miodu.