Pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy kadencji 2024-2028

Pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy kadencji 2024-2028

W dniu 12 stycznia 2024 r. w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyło się inauguracyjne posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy na kadencję 2024-2028, na którym Pani Ewa Besztak Starosta Węgrowski wręczyła akty powołania nowym członkom.

Członkowie Rady Rynku Pracy kadencji 2024-2028:

1. Pan Bogdan Doliński - Wójt Gminy Grębków,
  2. Pan Sławomir Dudek– przedstawiciel Mazowieckiej Izby Rolniczej Oddział Siedlce, Powiat Węgrowski,
  3. Pani Wioletta Falkowska – przedstawiciel Cechu Rzemiosł Różnych,
  4. Pani Mariola Jarmulińska – przedstawiciel Rady OPZZ Województwa Mazowieckiego,
  5. Pani Annia Kaszuba – przedstawiciel organizacji pozarządowych,
  6. Pan Łukasz Komorowski – przedstawiciel Mazowieckiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność”,
  7. Pan Ryszard Kocon– przedstawiciel NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze,
  8. Pani Iwona Kot – przedsiębiorca,
  9. Pani Małgorzata Łotarska – Zastępca Burmistrza Łochowa,
  10. Pan Robert Marczak – przedsiębiorca,
  11. Pan Maciej Robak – przedsiębiorca,
  12. Pan Bogusław Szymański – Wójt Gminy Liw.

Powiatowa Rada Rynku Pracy jest organem opiniodawczo – doradczym Starosty w sprawach polityki rynku pracy.

Do zakresu działania Rady  w szczególności należy:

1. Opiniowanie kryteriów podziału środków Funduszu Pracy na finansowanie programów dotyczących promocji zatrudnienia i innych fakultatywnych zadań;
  2. Wydawanie opinii w sprawach dotyczących kierunków kształcenia;
  3. Ocenianie okresowych sprawozdań z działalności Powiatowego Urzędu Pracy.

Na posiedzeniu inauguracyjnym członkowie nowo powołanej rady wydali pozytywne opinie w zakresie realizacji aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu na 2024 rok oraz wykorzystania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2024 roku.

Pozytywne opinie Rady pozwalają na uruchomienie naborów wniosków na organizację usług i instrumentów rynku pracy.

Szczegółowe terminy naborów będą ogłaszane na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Węgrowie:  http://wegrow.praca.gov.pl

Info: Powiatowy Urząd Pracy w Węgrowie