Pierwsi uchodźcy znaleźli schronienie w powiecie węgrowskim

Pierwsi uchodźcy znaleźli schronienie w powiecie węgrowskim

Samorządy, instytucje, firmy oraz mieszkańcy naszego powiatu zjednoczyli się w pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Samorząd Powiatu Węgrowskiego w chwili obecnej wygospodarował ponad 100 miejsc noclegowych, 8 z nich jest już zajęte przez jedną z rodzin, która uciekła z ojczyzny w obliczu wojny.

2 marca Starosta Węgrowski Ewa Besztak odwiedziła rodzinę, która zamieszkała na terenie naszego powiatu już w piątek 25 lutego. Pełne wzruszeń spotkanie stanowiło możliwość do zapoznania się z dramatycznymi historiami, jakich w ostatnim czasie doświadczyli uchodźcy, a jakich teraz każdego dnia doświadczają ich bliscy, którzy pozostali bronić ojczyzny.

Starosta Ewa Besztak przekazała rodzinie najpotrzebniejsze produkty, zwłaszcza dla najmłodszych dzieci, zapewniła o wsparciu całej społeczności powiatu węgrowskiego oraz solidarności z narodem ukraińskim.