Otwarcie hali sportowej w Pniewniku

Otwarcie hali sportowej w Pniewniku

1 września 2022 roku przy Szkole Podstawowej w Pniewniku odbyło się otwarcie hali sportowej. Inwestycję dofinansowano ze środków rządowego funduszu inwestycji lokalnych. Całkowita wartość inwestycji: 2.365.080,50 PLN. Kwota dofinansowania ze środków RFIL: 1.500.000,00 PLN.

W imieniu grona pedagogicznego, rady rodziców, całej braci szkolnej oraz swoim gości powitał Dyrektor Dariusz Adamczyk. W uroczystości wzięli udział Poseł na Sejm RP IX kadencji Maciej Górski, Dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie Adam Skup, Starosta Powiatu Węgrowskiego Ewa Besztak, Wójt Gminy Korytnica Stanisław Komudziński, Zastępca Wójta Gminy Korytnica Grażyna Chrupek, Proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela ks. Janusz Młynik, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Radna Gminy Korytnica Małgorzata Gawor-Szczepanik, Skarbnik Gminy Korytnica Monika Wróbel oraz zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Pniewniku Katarzyna Roguska oraz inni zaproszeni goście.

Poseł na Sejm RP Maciej Górski odczytał i złożył na ręce Wójta Gminy Korytnica list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Premiera Mateusza Morawieckiego. Głos zabrali również Dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie Adam Skup oraz Starosta Węgrowski Ewa Besztak, która na ręce Dyrektora przekazała upominek z okazji otwarcia hali - piłki sportowe.

Otwarcie nowej hali sportowej było okazją do złożenia przez przedstawiciela młodzieży szkolnej Kacpra Filipowskiego przyrzeczenia uczciwej rywalizacji sportowej.