powiatwegrowski.pl - Strona główna

Otwarcie Gminnej Biblioteki w Stoczku

Drukuj
(galeria: 1)

6 czerwca nastąpiło uroczyste otwarcie Gminnej Biblioteki w Stoczku, mieszczącej się wcześniej w Hucie Gruszczyno. Biblioteka umiejscowiona jest w samym centrum Stoczka, w odrestaurowanym drewnianym budynku z połowy XIX wieku.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Biskup Diecezji Drohiczyńskiej - Piotr Sawczuk, Wiceminister Kultury - Magdalena Gawin, Poseł na Sejm RP - Maciej Górski, Senator RP - Maria Koc, Wicestarosta Węgrowski - Marek Renik, Kierownik delegatury MUW w Siedlcach - Anna Kaszuba, Dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie Elżbieta Ofat, Zastępca Dyrektora Instytutu Pileckiego Anna Gutkowska, Dyrektor Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego Michał Strąk, radni powiatu węgrowskiego, dyrektorzy zaprzyjaźnionych bibliotek,  radni Gminy Stoczek, dyrektorzy i kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, pracownicy Urzędu Gminy w Stoczku oraz mieszkańcy gminy.

Spotkanie otworzył Wójt Gminy Stoczek Zbigniew Kłusek, który powitał gości oraz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania obiektu. Następnie Dyrektor GBP w Stoczku Agnieszka Nowak przeczytała listy gratulacyjne wysłane przez Małżonkę Prezydenta RP Agatę Kornhauser-Dudę oraz Dyrektora Instytutu Książki Dariusza Jaworskiego. W następnej kolejności głos zabrali zaproszeni goście.

W imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego Wicestarosta Węgrowski - Marek Renik, pogratulował władzom Gminy Stoczek realizacji pomysłu utworzenia biblioteki w zabytkowym budynku, który w tej sposób odzyskał swoją dawną świetność i będzie nadal służył mieszkańcom gminy. Wiecestarosta przekazał także do zasobów bibliotecznych książki o Powiecie Węgrowskim a także literaturę popularno-naukową.

Po oficjalnych przemówieniach nastąpiło symboliczne przekazanie kluczy przez Wójta Zbigniewa Kłuska na ręce dyrektor biblioteki Agnieszki Nowak. Następnie przecięcia wstęgi dokonali: Wiceminister Magdalena Gawin i Senator Maria Koc oraz Przewodniczący Rady Gminy Dariusz Gmur.  Budynek poświęcił ks. bp. Piotr Sawczuk. Następnie wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni do zwiedzania biblioteki.

Środki na modernizację budynku w kwocie ponad 1 mln zł przekazał Instytut Książki, który jest narodową instytucją kultury powołaną do promocji polskiej literatury na świecie oraz popularyzacji książek i czytelnictwa w kraju.

 

Foto: FB/Gminna Biblioteka Publiczna w Stoczku

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.