Otwarcie Elektrociepłowni na Biogaz

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Otwarcie Elektrociepłowni na Biogaz

Drukuj
Uroczystość przecięcia wstęgi (galeria: 1)

3 października 2016 r. w Tończy nastąpiło uroczyste otwarcie Elektrociepłowni na Biogaz. W uroczystości udział wzięli: Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Ewa  Orzełowska, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, zarząd i pracownicy Polskiej Grupy Biogazowej oraz pozostali zaproszeni goście.

Po przedstawieniu historii powstania biogazowni w Tończy przez Prezesa Zarządu Polskiej Grupy Biogazowej Piotra Augustynowicza głos zabrał Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, który nakreślił politykę Państwa w tym zakresie. Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Ewa Orzełowska podkreśliła znaczenie tego typu inwestycji. Wicestarosta Halina Ulińska pogratulowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania biogazowni. Podkreśliła jak wiele korzyści płynie z istnienia elektrociepłowni na biogaz, wskazując, że jest to pierwsza biogazownia w powiecie.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Ewa Orzełowska, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, Wójt   Gminy Liw Bogusław Szymański, Ksiądz Proboszcz Leszek Gardziński, Prezes Zarządu Polskiej Grupy Biogazowej Piotr Augustynowicz i Członek Zarządu Polskiej Grupy Biogazowej Piotr Wiśniewski.

Po uroczystym przecięciu wstęgi Ksiądz Dziekan Leszek Gardziński poświęcił inwestycję. Następnie uczestnicy zwiedzili biogazownię.

Biogaz, będący źródłem energii cieplnej i elektrycznej, produkowany jest w wyniku fermentacji beztlenowej substratów organicznych pochodzenia rolniczego. Bardzo ważne jest, że substraty dostarczane będą przez lokalnych mieszkańców, co potwierdza kilkaset hektarów gruntów rolnych, które otaczają biogazownię. Warto podkreślić, że biogazownie są najbardziej stabilnym źródłem energii odnawialnej, a produkcja biogazu jest przyjazna środowisku. Coraz droższe paliwa kopalne sprawiają, że sektor odnawialnych źródeł energii dynamicznie się rozwija. Efektem funkcjonowania biogazowni jest nie tylko produkcja energii elektrycznej ale i jednocześnie energii cieplnej.

Silosy w Elektrociepłowni na Biogaz w Tończy (galeria: 2)
Uczestnicy uroczystości (galeria: 3)
Uczestnicy uroczystości. W pierwszym rzędzie od lewej: Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Ewa Orzełowska, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska i Ks. Dziekan Leszek Gardziński (galeria: 4)
Prezes Zarządu Polskiej Grupy Biogazowej Piotr Augustynowicz przywitał gości (galeria: 5)
Wystąpienie Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego (galeria: 6)
Uroczyste otwarcie Elektrociepłowni na Biogaz w Tończy (galeria: 7)
Wystąpienie Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Ewy Orzełowskiej (galeria: 8)
Wystąpienie Wójta Gminy Liw Bogusława Szymańskiego (galeria: 9)
Wystąpienie Wicestarosty Węgrowskiego Haliny Ulińskiej (galeria: 10)
Ksiądz Prałat Leszek Gardziński poświęcił inwestycję (galeria: 11)
Zwiedzanie biogazowni w Tończy (galeria: 12)
Zwiedzanie biogazowni (galeria: 13)
Zwiedzanie biogazowni (galeria: 14)
Zwiedzanie biogazowni (galeria: 15)
Podczas zwiedzania biogazowni (galeria: 16)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.