Otwarcie drogi w Starej Trzciance

Otwarcie drogi w Starej Trzciance

Uroczyste otwarcie przebudowy drogi powiatowej nr 3673W Bojmie (granica powiatu)

– Trzcianka – Grębków w km od 3+369,39 do km 4+639,39  dł. odcinka 1,27 km

w miejscowości Stara Trzcianka, gm. Grębków

Dnia 18 listopada 2016 roku w obecności władz Samorządu Województwa Mazowieckiego, Samorządu Powiatu Węgrowskiego, Samorządu Gminy Grębków,  księży z Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Bartłomieja w Grębkowie i Parafii Starokatolickiej Mariawitów w Żarnówce oraz  mieszkańców miejscowości Stara Trzcianka i wykonawcy robót, dokonano oficjalnego otwarcia drogi powiatowej nr 3673W Bojmie (granica powiatu) – Trzcianka – Grębków w km od 3+369,39 do km 4+639,39 odcinka 1,27 km w miejscowości Stara Trzcianka, gm. Grębków przebudowanej w ramach środków z Terenowego Programu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Mazowieckiego, przy współudziale  środków finansowych powiatu węgrowskiego oraz gminy Grębków.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Pani Janina Ewa Orzełowska – Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Pani Elżbieta Lanc – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Pan Krzysztof Fedorczyk – Starosta Powiatu Węgrowskiego, Pan Bogdan Doliński – Wójt Gminy Grębków, Pan Włodzimierz Miszczak – Członek Zarządu Powiatu Węgrowskiego, Pan Ireneusz Kowalski – Przewodniczący Rady Gminy Grębków, Pan Bogdan Grabowski – Radny Gminy Grębków, ks. Krzysztof  Pawelec, ks. Tadeusz Ratajczyk oraz Pani Iwona Górna – Sołtys wsi Trzcianka Stara, Pan Waldemar Sitek – Prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowo – Mostowych „MIKST” Sp. z o.o  w Węgrowie i Pan Zygmunt Dziwiński – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Węgrowie.

Ciąg drogowy nr 3673W łączy ze sobą miejscowość Grębków znajdującą się w powiecie węgrowskim z miejscowością Bojmie położoną w powiecie siedleckim. Przebiega ona przez miejscowość Stara Trzcianka, która liczy sobie 187 mieszańców przez którą biegnie przebudowany odcinek.

Zakres robót obejmował:

- przebudowę drogi nr 3673W o długości 1 270,00 mb,

- wykonanie obustronnych poboczy na odcinku o długości 1 270,00 mb;

- montaż 16 tablic znaków drogowych;

- wykonanie 2 przepustów.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła: 354 810,49 zł brutto, w tym

• koszt wykonania robót budowlanych – 349 521,49 zł brutto;

• koszt pełnienia nadzoru inwestorskiego – 5 289,00 zł brutto;

Inwestycja została sfinansowana z następujących środków:

• dotacja celowa z budżetu Województwa Mazowieckiego – 145 467,84 zł brutto,

• środki udostępnione przez Beneficjenta – 209 342,65 zł brutto,

z tego:

• środki Powiatu Węgrowskiego – 109 342,65 zł brutto,

• środki Gminy Grębków – 100 000,00 zł brutto.

Beneficjent: Powiat Węgrowski

Partner: Gmina Grębków

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych „MIKST” Sp. z o.o.,
ul. Gdańska 69A, 07 – 100 Węgrów