Otwarcie drogi powiatowej nr 2249W Wyględówek (granica powiatu)

Otwarcie drogi powiatowej nr 2249W Wyględówek (granica powiatu)

Inwestycja zrealizowana przy współpracy Powiatu Węgrowskiego i Gminy Wierzbno była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Otwarcie drogi nastąpiło 15 czerwca 2020 r.

Wartość inwestycji to 606716,55 zł z czego aż 405851,00 zł pochodziło z budżetu państwa, a po 100432,78 zł z budżetu Powiatu Węgrowskiego i Gminy Wierzbno.

W ramach prac inwestycyjnych wykonano drogę o długości 0,73 km. Roboty obejmowały m. in. wykonanie podbudowy z kruszywa naturalnego i łamanego, budowę nowej nawierzchni o szerokości 5 m z betonu asfaltowego z obustronnym spadkiem daszkowym, budowę obustronnych poboczy o szerokości metra z kruszywa łamanego, remontu przepustu pod koroną drogi, odtworzenia istniejących rowów przydrożnych i zjazdów na działki, a także montażu oznakowania pionowego, montażu barier energochłonnych i pielęgnacji zieleni.

W otwarciu inwestycji wzięli udział: Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Anna Kaszuba, gospodarz wydarzenia Wójt Gminy Wierzbno Emil Wąsowski wraz z przedstawicielami samorządu gminnego, pracownikami urzędu i mieszkańcami wsi Wyględówek, Wójt Gminy Dobre Tadeusz Gałązka, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marcin Gąsiorek oraz przedstawiciele wykonawcy firmy CZYSTOŚĆ Spółka Jawna, Szpański Jerzy, Jacek, Dawid.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowała delegacja w składzie: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz, członkowie Zarządu Powiatu Węgrowskiego Tadeusz Kot oraz Włodzimierz Miszczak, a także Radny Rady Powiatu Węgrowskiego Łukasz Komorowski.

Poświęcenia nowopowstałej drogi dokonał Proboszcz Parafii Rzymsko Katolickiej pw. Apostołów Piotra i Pawła w Wierzbnie ks. Kazimierz Jóźwik.

Następnie delegacja udała się do Szkoły Podstawowej w Wierzbnie, gdzie powstała Otwarta Strefa Aktywności wraz z infrastrukturą dla dzieci i siłownią plenerową. Na zakończenie odbyła się konferencja prasowa w Świetlicy Wiejskiej w Karczewcu.