Ostatnie posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w kadencji 2015-2019

Ostatnie posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w kadencji 2015-2019

W dniu 27 listopada 2019r. w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Węgrowie odbyło się ostatnie w kadencji 2015 – 2019 posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy, organu opiniodawczo – doradczego starosty w sprawach polityki rynku pracy.

W mijającej kadencji Rada zaopiniowała m.in. propozycje podziału środków na realizację programów aktywizacyjnych dla osób bezrobotnych na ogólną kwotę 26.990.800 zł. W ramach dystrybuowanych przez Urząd Pracy środków finansowych, wsparciem objęto ponad 3000 bezrobotnych. Podsumowując kadencję, Przewodniczący Rady Pan Bogdan Doliński zwrócił uwagę na dynamiczne zmiany zachodzące na lokalnym rynku pracy i sukcesywny spadek liczby zarejestrowanych w Urzędzie Pracy z 2894 osób w 2015 r. do 1447 osób w listopadzie 2019r.

Członkowie Rady otrzymali z rąk Pani Starosty Ewy Besztak podziękowania za pracę, zaangażowanie i podejmowane działania na rzecz lokalnej społeczności.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Węgrowie

Anna Wieczorek