powiatwegrowski.pl - Strona główna

Orszak Trzech Króli w Węgrowie i Łochowie

Drukuj
(galeria: 1)

Wzorem lat ubiegłych, 6 stycznia b.r. mieszkańcy Powiatu Węgrowskiego uczestniczyli w Orszakach Trzech Króli, które przeszły ulicami Węgrowa i Łochowa. Pod hasłem "CUDA, CUDA OGŁASZAJĄ!" Trzej Królowie wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus.

W węgrowskim orszaku udział wzięli: Senator Maria Koc, Poseł Maciej Górski, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela a także parafianie węgrowskich parafii i  mieszkańcy okolicznych miejscowości.  W tym roku barwny korowód  przeszedł ulicami: Rynek Mariacki, Piłsudskiego, Zwycięstwa, Żagana i Kościuszki.

Organizatorzy węgrowskiego orszaku zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na najciekawsze zdjęcia z wydarzenia, które należy przesyłać w terminie do  15 stycznia 2020 na profil facebook- Orszak Trzech Króli Węgrów.

Tłumy mieszkańców Łochowa i gości zgoromadził orszak w Łochowie, w którym uczestniczyli także: Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Członek Zarządu Powiatu Artur Lis i Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski. Po uroczystej eucharystii uczestnicy w barwnym korowodzie z udziałem wielbłąda, przeszli ulicami miasta. Podczas wydarzenia odbył się konkurs na najpiękniejsze przebranie, gdzie jedną z nagród ufundował Powiat Węgrowski.

 

Zdjęcia: FB/Mariusz Witkowski, FB/Marek Renik,  FB/Maria Koc

 

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.