Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Pamiątkowe zdjęcie organizatorów i uczestników konkursu - kategoria: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (galeria: 1)

W dniu 4 kwietnia 2016r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe
XII Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów  „Między Wierszami”, w których wzięło udział
19 recytatorów.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury postanowiło przyznać:

I miejsce Aleksandrze Topolińskiej z Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie

I miejsce Marii Styś z  Gimnazjum w Łochowie,

II miejsce Dawidowi Zalewskiemu z Gimnazjum w Gwizdałach,

III miejsce  Oliwii Rowickiej z Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie

Wyróżnienia otrzymały:

Gabriela Jaczewska z Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie

Małgorzata Kopania z Gimnazjum w Miedznie.

Laureaci I, II i III miejsca reprezentowali nasz powiat w finale, organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, który odbył się 7 kwietnia 2016r. w  Sali Białej. Nasi reprezentanci odnieśli niecodzienne sukcesy. Maria Styś zajęła I miejsce w finale konkursu, natomiast Dawid Zalewski oraz Oliwia Rowicka zdobyli wyróżnienia.

Następnie w dniu 11 kwietnia 2016r. również w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe
61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w których wzięło udział 5 uczestników w turnieju recytacji oraz 4 uczestników w turnieju poezji śpiewanej.

Komisja jurorska postanowiła przyznać:

- w turnieju recytatorskim

I miejsce Gabrieli Renik z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem

II miejsce Oldze Głuchowskiej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie

II miejsce  Klaudii Karolinie Karskiej z  I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza

w Węgrowie

III miejsce Kamili Banaszek z  I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie

Wyróżnienie Agacie Karczmarczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem

- w turnieju poezji śpiewanej

I miejsce  Indze Tarapacie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem

II miejsce Małgorzacie Cejmer z I Liceum Ogólnokształcącego im Adama Mickiewicza w Węgrowie

III miejsce Monice Nowakowskiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem

Wyróżnienie Milenie Wielgat  z Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych w Łochowie.

Następny etap konkursu odbędzie się już w czwartek 14 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach.

Lauratom obydwu konkursów serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Podsumowanie etapu powiatowego konkursu (galeria: 2)
Wicestarosta Halina Ulińska wręczyła nagrodę uczennicy ZSP w Sadownem Gabrieli Renik za zajęcie I miejsca (galeria: 3)
Organizatorzy konkursu i jurorzy (galeria: 4)
Lauraci XII Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów (galeria: 5)