Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży

Laureaci konkursu (galeria: 1)

W dniu 23 kwietnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom i ich opiekunom eliminacji powiatowych XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży. W tym roku hasło tego konkursu brzmi: „Bezpieczeństwo i rozwaga- tego od Ciebie każdy wymaga”. Uroczystość została zorganizowana przez Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Węgrowie . Wicestarosta Powiatu Halina Ulińska, zapoznała wszystkich zebranych z celami i zadaniami tego konkursu oraz przedstawiła organizatorów. Oficjalne wyniki konkursu etapu powiatowego w poszczególnych grupach wiekowych, przedstawił Naczelnik WZK Włodzimierz Cichocki. Komendant PSP Jarosław Soszyński, podziękował uczestnikom i organizatorom za trud i zaangażowanie włożone w wykonanie prac oraz przygotowanie konkursu. Laureatom oraz ich opiekunom, dyplomy oraz nagrody wręczali- Wicestarosta Halina Ulińska oraz Komendant PSP Jarosław Soszyński.

Włożony wysiłek w przygotowanie się do konkursu, został doceniony i uhonorowany nagrodami rzeczowymi takimi jak: radiobudziki, słuchawki nagłowne, zestawy do badmintona, farby, piłki, filiżanki, książki oraz dyplomy. Nagrody zostały ufundowane przez Zarząd Powiatu Węgrowskiego.

Prace uczniów, które zajęły pierwsze pięć miejsc w poszczególnych grupach wiekowych, zostały wysłane do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie - gdzie wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom gratulujemy, dziękując jednocześnie za udział a zwycięzcom eliminacji powiatowych- życzymy sukcesów w etapie wojewódzkim oraz ogólnopolskim konkursu.

Laureaci konkursu w poszczególnych grupach:

I grupa- uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych

1. Miejsce- Rozalia Gołaszewska- Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Kamionnie
  2. Miejsce- Aleksandra Grenda-Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Grygrowie
  3. Miejsce- Wiktoria Rydzewska- Szkoła Podstawowa im. E. Szymańskiego w Stoczku
  4. Miejsce- Julia Gołębiewska- Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Kamionnie
  5. Miejsce- Bartosz Kruszewski- Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Kamionnie

Wyróżnienia:

- Łukasz Dziubiela- Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie

- Natalia Bartosiewicz- Szkoła Podstawowa w Toporze

- Malwina Gram- - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie

II grupa- uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych