Ogłoszenie Starosty Węgrowskiego nt. zmian w funkcjonowaniu urzędu

Ogłoszenie Starosty Węgrowskiego nt. zmian w funkcjonowaniu urzędu

STAROSTY WĘGROWSKIEGO

z dnia 21 maja 2020 roku

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z dnia 16 maja 2020 roku (Dz.U.poz.878), od dnia 25 maja 2020 roku, podaję do wiadomości publicznej informację o sposobi obsługi interesantów w Starostwie Powiatowym w Węgrowie od dnia 25maja 2020 roku:

1. Zadania  wykonywane przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie będą w dalszym ciągu wykonywane z ograniczeniem bezpośredniej obsługi interesantów. Załatwianie spraw odbywać się będzie przede wszystkim w sposób zdalny przez e-PUAP, korespondencję tradycyjną, e-maile, telefonicznie. Korespondencję można złożyć do skrzynki  znajdującej się na stoliku przy wejściu głównym do siedziby Starostwa, ul. Przemysłowa 5.

2. Od dnia 25 maja 2020 roku  częściowo wznowiona zostanie bezpośrednia obsługa interesantów (1 osoba na  1 stanowisko obsługi) w Wydziałach: Komunikacji i Transportu; Architektury i Budownictwa; Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami: Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa.

W celu umówienia wizyty na konkretną godzinę należy kontaktować się:

• w sprawach dotyczących rejestracji pojazdów pod nr telefonu - 25 74 09 244,
  • w sprawach dotyczących uprawnień do kierowania pojazdami - 25 74 09 243,
  • w Referacie Komunikacji w Łochowie (obsługa mieszkańców gminy Łochów, Sadowne i Stoczek) - 25 643 78 60;
  • w sprawach z zakresu geodezji i gospodarki nieruchomościami: 25 7409226, 25 7409221, 25 7409235
    e-mail: wgkkign_wegrow@pro.onet.pl, geodeta.powiatowy@powiatwegrowski.pl
  • w sprawach   z zakresu budownictwa: 25 7409285, 25 7409288,  25 7409289;
  • w sprawach  z zakresu ochrony środowiska i leśnictwa: 25 7409291, 25 7409292;
    e-mail: srb@powiatwegrowski.pl
  • w sprawach konsumenckich: 25 7409205
    e-mail: rzecznik@powiatwegrowski.pl

3. Kasa przyjmować będzie tylko płatności bezgotówkowe.

Jednocześnie, ze względu na nadal obowiązujący stan epidemii, apelujemy o zachowanie środków ostrożności, w tym w szczególności prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości między osobami (1,5-2 m), obowiązkową dezynfekcję rąk i stosowanie środków ochrony osobistej ( maseczki, rękawiczki).

Starosta Węgrowski

(-) Ewa Besztak