Oficjalne otwarcie nowej siedziby Wydziału Komunikacji i Transportu

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Oficjalne otwarcie nowej siedziby Wydziału Komunikacji i Transportu

Drukuj
(galeria: 1)

12 lutego odbyło się oficjalnie otwarcie nowej siedziby Wydziału Komunikacji i Transportu, która znajduje się obecnie w drugim budynku Starostwa przy ul. Piłsudskiego 23 w Węgrowie.

 

W wydarzeniu udział wzięli: Poseł Maria Koc, Senator Maciej Górski, Ks. Prałat Leszek Gardziński, Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Wicestarosta Marek Renik, Członek Zarządu Powiatu Tadeusz Kot, Radny Rady Powiatu Adam Strąk, Naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Iwona Gołoś wraz z pracownikami oraz naczelnicy wydziałów Starostwa Powiatowego w Węgrowie i dyrektorzy jednostek organizacyjnych Powiatu.

Nowa siedziba, w której wydział funkcjonuje już od października 2023r., dała możliwość stworzenia odpowiednich warunków dla interesantów i pracowników a przy tym znacznie poprawiła jakoś obsługi petentów. Klienci załatwiający sprawy związane np. z rejestracją pojazdu lub wydaniem prawa jazdy otrzymali do dyspozycji obszerny hol wyposażony w stoły, krzesła i sofy dla oczekujących. Zapewnione im zostały także przestronne stanowiska obsługi, pozwalające na wygodne rozłożenie dokumentów i składanie podpisu. Nowa siedziba w porównaniu z byłą lokalizacją  zapewnia klientom zdecydowanie lepszy komfort i wygodę.

 

Całkowita wartość robót budowlanych – 1 466 263,30 zł, w tym: środki w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – 850 000,00 zł i środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 616 263,30 zł.

 

Ponadto Powiat Węgrowski w 2024 roku planuje zrealizować dwie inwestycje, które będą miały za zadanie ułatwić dostęp do budynku użyteczności publicznej przy ul. Piłsudskiego 23, w tym własnie do Wydziału Komunikacji.

W ramach zadania pn. „Dostępna przestrzeń publiczna - likwidacja barier architektonicznych budynku przy ul. Piłsudskiego 23” dobudowany zostanie szyb windy oraz hol z wykonaniem podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Winda wyeliminuje konieczność pokonywania schodów, co jest trudne lub niemożliwe dla niektórych osób. Szyb windy zostanie wyposażony w takie elementy jak łatwe do odczytania przyciski, wskaźniki dźwiękowe i wizualne, szerokie drzwi i przestrzeń manewrową dla wózków inwalidzkich.

Na realizację powyższego zadania Powiat Węgrowski pozyskał dofinansowanie ze   środków PFRON w ramach programu „Dostępna przestrzeń publiczna”. Szacunkowa wartość zadania: 687 499,83 zł w tym: środki PFRON - 549 999,86 zł i środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 137 499,97 zł

Drugim planowanym do zrealizowania w 2024 r. zadaniem jest „Zagospodarowanie terenu przy budynku użyteczności publicznej powiatu węgrowskiego”.

W ramach zadania planuje się wykonać prace budowlane polegające na budowie nowoczesnych ciągów komunikacyjnych, przebudowie parkingu wraz z wykonaniem odpowiedniego odwodnienia i oświetlenia. Wyznaczone zostaną normatywne miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami. Na przedmiotowe zadanie Powiat Węgrowski pozyskał dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - edycja ósma.

Szacunkowa wartość zadania: 1 412 000,00 zł w tym: środki w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – 1 200 000,00 zł i środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 212 000,00 zł.

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.