Oficjalne otwarcie drogi Węgrów - Międzyleś

Oficjalne otwarcie drogi Węgrów - Międzyleś

12 października odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej nr 4223W Węgrów – Międzyleś – jednej z ważniejszych inwestycji drogowych Powiatu Węgrowskiego w perspektywie 2020-2021.

W uroczystości udział wzięli: Senator Maria Koc, Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, Starosta Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Wójt Gminy Miedzna Tadeusz Okulus i Sekretarz Gminy Anna Gorczyca, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Onaszkiewicz, Członek Zarządu Powiatu Tadeusz Kot, Radny Powiatu Adam Strąk, Przedstawiciele Firmy WIKRUSZ Małgorzata Lach-Witkowska i Adam Witkowski, Dyrektor ZDP w Węgrowie Marcin Gąsiorek, Proboszcz Parafii w Miedznie Ksiądz kanonik mgr Jarosław Górski oraz zaproszeni goście i mieszkańcy.

W ramach zadania przebudowano odcinek o długości 5 579,89 mb i szerokości 6,0 m wraz z przebudową dwóch skrzyżowań z drogą powiatową nr 4232W Miedzna – Poszewka i drogą powiatową nr 4231W Miedzna – Tchórzowa oraz drogą powiatową nr 4222W Wrotnów – Tchórzowa – Starawieś.

Zakres inwestycji obejmował w szczególności:

- przebudowę DP nr 4223W o długości 5 579,89 mb i szerokości 6,0 m wraz z przebudową dwóch skrzyżowań z DP nr 4232W i DP nr 4231W oraz DP nr 4222W

- wykonanie obustronnych poboczy z kruszywa łamanego o szerokości 1,0 m

- wykonanie chodnika o szerokości 2,0 m i długości 1 043,59 m

- wykonanie ścieżki pieszo – rowerowej i długości 1 470,84 m

- wykonanie zjazdów do przyległych nieruchomości

- remont przepustów,

- roboty ziemne pod warstwy konstrukcyjne,

- ustawienie krawężników, obrzeży, ustawienie ścianek oporowych,

- montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu,

- wykonanie oznakowania pionowego i poziomego

- pełnienie funkcji inspektora nadzoru.

Całkowity koszt realizacji inwestychi wynosi 7 237 168,16 zł, z czego:

•  4 877 042,97 zł  to środki z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych
  • 1 180 062,60 zł - środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego
  • 1 180 062,59 zł - środki z budżetu Gminy Miedzna.