Od 1 czerwca zacznie działać Punkt Szczepień Powszechnych

Od 1 czerwca zacznie działać Punkt Szczepień Powszechnych

Powiat Węgrowski oraz SP ZOZ w Węgrowie w ramach Narodowego Programu Szczepień przygotował Punkt Szczepień Powszechnych, który rozpocznie swoją pracę od 1 czerwca. Punkt otrzymał pozytywną akredytację Funduszu Zdrowia oraz Wojewody Mazowieckiego. Początkowo zostanie wyposażony w około 1000 dawek szczepionki Pfizer.

Punkt został zorganizowany w hali sportowej po Gimnazjum Gminy Liw, która obecnie przeznaczona jest na cele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Przygotowany został z zachowaniem reżimu sanitarnego. Część sportowa, została oddzielona od części dydaktycznej. Powstał odrębny ciąg komunikacyjny z odrębnym wejściem od strony boiska. Dzięki tym rozwiązaniom podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie korzystający z części dydaktycznej budynku, nie będą mieli żadnego kontaktu z personelem medycznym oraz osobami przebywającymi w Punkcie Szczepień Powszechnych. Szczepienia będą wykonywane osobom od 16 roku życia.

Punkt działał będzie według następującego harmonogramu:

• 1-2 czerwca, godz. 14.00 – 20.00
  • 4 czerwca, godz. 14.00 – 20.00
  • 8 czerwca, godz. 14.00 – 20.00
  • 9 czerwca, godz. 8.00 – 20.00
  • 10 czerwca, godz. 12.00 – 20.00
  • 11 czerwca, godz. 12.30 – 20.00

Bezpośredni telefon do Punktu Szczepień Powszechnych zostanie udostępniony w dniu otwarcia Punktu.

19 maja przygotowany punkt szczepień wizytowała Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba. W spotkaniu udział wzięła Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik oraz Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie Hanna Kasperowicz oraz pracownik merytoryczny SP ZOZ w Węgrowie.