Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

11 listopada przedstawiciele Samorządu Powiatu Węgrowskiego uczcili Narodowe Święto Niepodległości.

Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz wzięli udział w uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny, która odbyła się 11 listopada w Bazylice Mniejszej w Węgrowie w ramach Miejskich Obchodów Święta Niepodległości. Po zakończonym nabożeństwie delegacje złożyły kwiaty pod pomnkiem Józefa Piłsudskiego w Węgrowie. W imieniu Senator RP Marii Koc kwiaty złożył dyrektor biura Michał Piotrowski, w imieniu Europosła Adama Bielana - Rafał Brzezik, w imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego: Starosta Ewa Besztak i Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz, w imieniu Samorządu Miasta Węgrowa: Burmistrz Paweł Marchela, Wiceburmistrz Halina Ulińska i Przewodnicząca Rady Miejskiej Zofia Paczóska. Kwiaty i znicze złożyli także przedstawiciele lokalnych klubów i stowarzyszeń:  klubu PiS Rady Miejskiej Węgrowa, klubu Radnych Powiatu Węgrowskiego Wspólna Droga WWE, Stowarzyszenia Niezłomni Węgrów oraz Klubu Konfederacji Węgrowskiej. Samorząd Powiatu złożył także symboliczną wiązankę przy pomniku Solidarności.

Wicestarosta Marek Renik złożył kwiaty i zapalił znicze w miejscach pamięci w Sadownem i Hucie Gruszczyno.

Z uwagi na trwającą pandemię, tegoroczne uroczystości odbyły się bez oficjalnych zgromadzeń.