Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada w całym powiecie obchodzono Narodowe Święto Niepodległości, świętując tym samym 101. rocznicę odzyskania niepodległości.

W Węgrowie uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, która odbyła się w Bazylice Mniejszej. Po niej uczestnicy nabożeństwa na czele z władzami powiatowymi i miejskimi przemaszerowali pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie miały miejsce okolicznościowe przemówienia oraz złożenie wieńców.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, następnie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa Beata Gashi odczytała okolicznościowy list skierowany do mieszkańców przez Wicemarszałek Senatu RP Marię Koc.

Na zakończenie zgromadzone delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego oraz pomnikiem „Solidarności”. Samorząd Powiatu Węgrowskiego był reprezentowany przez Starostę Węgrowskiego Ewę Besztak, Przewodniczącego Rady Powiatu Węgrowski Leszka Redosza oraz Sekretarza Powiatu Marzenę Gromek.