Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Węgrowie

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Węgrowie

W imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego wiązankę złożyła Wicestarosta Halina Ulińska. (galeria: 1)

1 marca 2017 r. w Węgrowie odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, zorganizowane przez Samorząd Miasta Węgrowa, Jednostkę Strzelecką „Niezłomni Węgrów"  i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, pod honorowym patronatem Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc i Dziekana Węgrowskiego Ks. Prałata Leszka Gardzińskiego. Uroczystość rozpoczęła msza św. w Bazylice Mniejszej, następnie na Rynku Mariackim odbył się Apel Pamięci. Zgromadzone delegacje udały się także pod tablicę pamiątkową przy ul. Kościelnej, gdzie składały kwiaty. W imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego wiązankę złożyła Wicestarosta Halina Ulińska.

Wyjątkowy charakter uroczystości podkreślili uczniowie: klas mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, Jednostki Strzeleckiej „Niezłomni Węgrów” oraz harcerze. Zakończeniem obchodów na Rynku był przemarsz klas mundurowych.

W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe Powiatu Węgrowskiego i szkół prowadzonych przez powiat: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie i I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie.

Apel Pamięci na Rynku Mariackim w Węgrowie (galeria: 2)
Wystąpienie Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc (galeria: 5)
Poczty sztandarowe biorące udział w Obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (galeria: 6)
Tablica upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych przy ul. Kościelnej w Węgrowie (galeria: 7)