Obchody 77 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Obchody 77 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego

W imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego kwiaty złożyła Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Lidia Siuchta (galeria: 1)

W związku z 77 rocznicą powstania Polskiego Państwa Podziemnego przypadającą na 27 września b.r. w Węgrowie odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Rozpoczęły się one złożeniem wiązanek pod Pomnikiem Armii Krajowej. Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowała Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Węgrowskiego Pani Lidia SIuchta. Następnie w Bazylice Mniejszej w Węgrowie odbyła się uroczysta Msza Święta, w której udział wziął również poczet sztandarowy Starostwa Powiatowego w Węgrowie.

Podsumowanie obchodów rocznicy Powstania Państwa Podziemnego odbyło się w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie przygotowali program artystyczny „Serce w plecaku”. Uczestnicy obchodów wysłuchali także referatu  Prof. Tadeusza Wangrata, pt. „ 77. Rocznica Powstania Podziemnego Państwa Polskiego”.

Obchody 77 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego (galeria: 2)
W uroczystościach udział wziął również poczet sztandarowy Powiatu Węgrowskiego (galeria: 3)
Obchody 77 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego - uroczysta Msza Św. w Bazylice Mniejszej w Węgrowie (galeria: 4)
W uroczystej Mszy Św. uczestniczyli uczniowie klas mundurowych II LO z ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie (galeria: 5)