powiatwegrowski.pl - Strona główna

Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Drukuj
W imieniu samorządu Powiatu Węgrowskiego wiązankę złożyli Wicestarosta Halina Ulińska i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Marchela. (galeria: 1)

Uroczystości upamiętniające 73. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego odbyły się 1 sierpnia 2017 r. przy pomniku Armii Krajowej w Węgrowie. W godzinę „W” w celu oddania hołdu bohaterskim żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego, na terenie Powiatu uruchomiono syreny alarmowe. Następnie zebrani pod pomnikiem odśpiewali hymn Rzeczypospolitej Polskiej i wzięli udział w apelu pamięci. Po wspólnej modlitwie uczestnicy wysłuchali piosenek z powstania warszawskiego w wykonaniu Anity Opłockiej i Bartosza Szwajcińskiego przy akompaniamencie Jakuba Plasa.

W imieniu samorządu Powiatu Węgrowskiego wiązankę złożyli Wicestarosta Halina Ulińska i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Marchela.

Organizatorami wydarzenia była Jednostka Strzelecka „Niezłomni Węgrów”.

Jednostka Strzelecka "Niezłomni Węgrów". (galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
Piosenki z powstania warszawskiego wykonali Anita Opłocka i Bartosz Szwajciński przy akompaniamencie Jakuba Plasa. (galeria: 5)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.