Obchody 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Obchody 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Drukuj
W imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego wiązankę złożyli Wiceprzewodniczący Rady Powiatu: Lidia Siuchta i Paweł Marchela (galeria: 1)

1 sierpnia b.r. o godz. 17.00 na terenie Powiatu Węgrowskiego uruchomiono syreny alarmowe aby wspólnie z całą Polską uczcić rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W godzinę „W” w celu oddania hołdu pamięci bohaterskich żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego, poległych i zamordowanych w czasie Powstania, przy pomniku Armii Krajowej w Węgrowie odbyły się uroczystości upamiętniające  to wydarzenie. Uczestniczyli w nich: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, przedstawiciele samorządu Powiatu Węgrowskiego, miasta Węgrowa, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Obwodu Smoła w Węgrowie, Stowarzyszenie Narodowy Węgrów, Niezłomni Węgrów a także mieszkańcy Węgrowa.

Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego słowa do zebranych skierowała Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc. Następnie odczytany został apel pamięci, po którym ksiądz Romuald Kosk polecił Bożemu Miłosierdziu poległych i wspólnie z zebranymi odmówił modlitwę.

W imieniu samorządu Powiatu Węgrowskiego wiązankę złożyli Wiceprzewodniczący Rady Powiatu: Lidia Siuchta i Paweł Marchela.

Obchody zakończyły się wykonaniem pieśni o powstaniu warszawskim przez Anitę Opłocką, studentkę wydziału wokalnego Uniwersytetu im. Fryderyka Chopina w Warszawie przy akompaniamencie Jakuba Plasa.

Obchody 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (galeria: 2)
Obchody 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (galeria: 3)
Przemówienie Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc (galeria: 4)
Obchody 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (galeria: 5)
Obchody 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (galeria: 6)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.