Obchody 161. Rocznicy Bitwy pod Węgrowem

Obchody 161. Rocznicy Bitwy pod Węgrowem

4 lutego br. odbyły się obchody 161. Rocznicy Bitwy pod Węgrowem z udziałem przedstawicieli władz państwowych, samorządowców oraz instytucji, organizacji i środowisk lokalnych.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w Bazylice Mniejszej w Węgrowie. Następnie uczestnicy wydarzenia udali się pod Pomnik Powstańców Styczniowych znajdujący się przy Gościńcu Niepodległości.

Zebranych powitał Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, następnie głos zabrali także: Poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz, Senator Maciej Górski, który odczytał także list od Poseł Marii Koc, Dyrektor Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych Sylwester Chołast, który odczytał list od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Prezes Okręgu Nadbużańskiego Związku Piłsudczyków RP w Wyszkowie Sylwester Raniszewski.

Zgodnie z tradycją, podczas obchodów rocznicy Bitwy pod Węgrowem, odbyła się także coroczna przysięga harcerska.

Po odczytaniu apelu poległych i salwie honorowej, zgromadzone delegacje złożyły kwiaty.

W wydarzeniu udział wzięli: Poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz, Senator Maciej Górski, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz, Radny Rady Powiatu Jarosław Grenda, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela wraz z Radnymi i pracownikami urzędu, Dyrektor Mazowieckiego Zespół Parków Krajobrazowych w Otwocku Sylwester Chołast,  przedstawiciele duchowieństwa, służb mundurowych, instytucji kultury, zaproszeni goście i mieszkańcy powiatu.

Organizatorem obchodów było Miasto Węgrów.