Obchody 1050. Rocznicy Chrztu Polski

Obchody 1050. Rocznicy Chrztu Polski

Obchody 1050. Rocznicy Chrztu Polski w Łochowie (galeria: 1)

Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Ksiądz Proboszcz Roman Kowerdziej i Dyrektor MiGOK w Łochowie Artur Lis byli organizatorami obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Uroczystości rozpoczął przemarsz ulicami miasta delegacji z pocztami sztandarowymi. Po przemarszu odbyło się składanie kwiatów pod pomnikiem Ignacego Jana Paderewskiego. W imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego wiązankę złożyli Radni Rady Powiatu: Anna Mytkowska, Paweł Gelbrecht i Artur Lis. W obchodach udział wzięła Wicemarszałek Senatu RP Pani Maria Koc. Uroczystość uświetniło Oratorium w wykonaniu Roberta Grudnia pod tytułem „Bóg Ciebie ochrzcił, Bóg dał Ci siłę" i dziękczynna Msza Św. w Kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Łochowie koncelebrowana przez Ks. Proboszcza Romana Kowerdzieja.

Delegacja Powiatu Węgrowskiego. Od lewej Radni Rady Powiatu: Artur Lis, Paweł Gelbrecht i Anna Mytkowska. (galeria: 2)
Oratorium Roberta Grudnia (galeria: 3)