Obchody 100-lecia Szpitala Powiatowego w Węgrowie

Obchody 100-lecia Szpitala Powiatowego w Węgrowie

Dnia 19 marca br. miały miejsce uroczyste obchody 100-lecia Szpitala Powiatowego w Węgrowie. Za oficjalną datę powstania szpitala uznaje się rok 1923 – jest to data poświęcenia placówki.

Uroczystości poprzedziła mszą święta odprawiona w szpitalnej kaplicy, koncelebrowana przez Orynariusza Diecezji Drohiczyńskiej Ks. bp dr Piotra Sawczuka i Ks. dr Romualda Koska, a dalsza część jubileuszu odbywała się w restauracji „U Ojdanów”.

Wydarzenie rozpoczęło się występem artystycznym pianisty Kacpra Jastrzębskiego oraz wokalistki Pauliny Mieszało, która jest pracownikiem laboratorium szpitala.

Oficjalne obchody zainaugurował Pan Tomasz Czerski i przekazał głos Staroście Węgrowskiemu Ewie Besztak, która powitała zebranych gości oraz wręczyła wraz z Wicestarostą Węgrowskim Markiem Renikiem i Przewodniczącym Rady Powiatu Węgrowskiego Leszkiem Redoszem statuetkę z okazji 25-lecia powiatu wraz z innymi podarunkami Dyrektorowi SPZOZ w Węgrowie Arturowi Skórze. Później wszyscy odśpiewali Hymn Narodowy RP Mazurek Dąbrowskiego.

Następnie zastępca Dyrektora ds. Medycznych SPZOZ w Węgrowie p. Tomasz Czerski wraz z Dyrektorem SPZOZ w Węgrowie p. Arturem Skórą przedstawili za pomocą prezentacji historię Szpitala Powiatowego w Węgrowie oraz opowiedzieli o świadczeniach medycznych,  z jakich na dzień dzisiejszy można skorzystać w placówce.

Dalszym elementem wydarzenia były przemówienia gości. Głos zabrali m.in.: Biskup Diecezji Drohiczyńskiej ks. dr Piotr Sawczuk, Poseł na Sejm RP – Maria Koc, Senator RP – Maciej Górski, Senator RP – Waldemar Kraska,  Marszałek Województwa Mazowieckiego – Elżbieta Lanc, która wręczyła również wyróżnienia pracownikom szpitala, Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego – Leszek Redosz, wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu węgrowskiego oraz przedstawiciele instytucji powiatowych i zaprzyjaźnionych placówek medycznych.

Następnie dyrektor SPZOZ  w Węgrowie Artur Skóra wręczył kryształowe puchary pracownikom SP ZOZ w ramach podziękowania za współpracę i upominki dla gości -  roże (dla pań) i cygaro (dla panów).

Uroczystość 100-lecia Szpitala Powiatowego w Węgrowie zakończyła się występem aktorki i piosenkarki p. Olgi Bończyk, która wykonała utwory m.in.: Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory czy Jonasza Kofty.