Obchody 100. Lecia Niepodległości – Marszałek Józef Piłsudski

Obchody 100. Lecia Niepodległości – Marszałek Józef Piłsudski

W rolę Marszałka Józefa Piłsudskiego wcielił się Marcin Redosz. (galeria: 1)

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie wspólnie z Powiatem Węgrowskim przygotowało kolejną uroczystość w ramach Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości organizowanych przez Powiat Węgrowski. Zebrani w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury obejrzeli widowisko paradokumentalne <<Ze wspomnień  „Dziadka”  Piłsudskiego>>. Na uroczystość, która odbyła się 19 kwietnia b.r, przybyli: przedstawiciele Samorządu Powiatu Węgrowskiego Starosta Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Halina Ulińska, Członek Zarządu Powiatu Włodzimierz Miszczak, Radny Powiatu Tadeusz Kot, ks. proboszcz Romuald Kosk, Wicewójt gminy Stoczek Sylwia Tryc, samorządowcy okolicznych gmin w osobach przewodniczących rad i radnych, przedstawiciele jednostek prowadzonych przez Powiat Węgrowski, a także zaproszeni goście. Spotkanie prowadziła Wicestarosta Halina Ulińska, która witając licznie zgromadzoną publiczność, podziękowała wszystkim za przybycie i chęć wspólnego świętowania. Starosta Krzysztof Fedorczyk w swoim wystąpieniu przedstawił rys historyczny wydarzeń, które doprowadziły do odzyskania przez Polske Niepodległości. Podkreślał także, że wspólne dobro o nasz kraj jest najcenniejszym darem, jaki możemy dać Ojczyźnie.

Tematem artystycznego przekazu było życie i działalność Marszałka Józefa Piłsudskiego, oparte na przeżyciach młodzieży, która wcześniej odwiedziła miejsca pamięci związane z tą postacią. Ambitne dialogi i patriotyczne utwory muzyczne wprowadziły słuchaczy w nastrój zadumy i refleksji. Po zakończonych występach Starosta i i Wicestarosta na ręce Dyrektora I LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie Małgorzaty Janiuk i Wicedyrektra Magdaleny Olszewskiej złożyli gratulacje za przygotowane widowisko.

Opiekunami merytorycznymi byli nauczyciele I LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie: Agnieszka Białczak, Piotr Jastrzębski, Lucjan Jachowicz, Mariusz Szczupak i Radosław Jóźwiak.

Uczniowie biorący udział w widowisku: Marcin Redosz – Marszałek Józef Piłsudski, Angelika Zalewska, Aleksandra Krynicka, Weronika Gontarz, Magdalena Dobosz, Angelika Księżopolska, Weronika Rabińska, Kamila Oniśk, Aneta Sześciórka, Olga Tułpatowicz, Marta Herman, Anna Orzeł, Dominika Gniazdowska, Maria Soszyńska, Alicja Wiśniewska, Dominika Gołoś, Sylwia Siennicka, Julia Rońda, Joanna Wojtyńska, Magdalena Rowicka, Wioletta Szczygielska, Weronika Wysocka, Natalia Skibniewska, Aleksandra Ufnal, Aleksandra Wąsowska, Aleksandra Grabowska, Iga Konstancja  Podgórska, Maciej Mierzejewski, Michał Dżbik, Klaudia Smułek, Natalia Błaszkiewicz, Katarzyna Pachnik, Patrycja Zdzieborska, Joanna Wikieł, Gabriela Pazio, Dominika Żeleźnicka, Konrad Grabowski, Jakub Murawski, Michał Matusik, Katarzyna Rejmuza, Bartosz Różycki, Patryk Filipiak, Wojciech Góral, Adrian Duszak, Kinga Kalbarczyk, Katarzyna Leszczyńska, Zuzanna Skrzydlewska, Adam Samotyjek, Piotr Chudzik-Lipka.

Wystąpienie Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka (galeria: 2)
Wystąpienie Wicestarosty Haliny Ulińskiej (galeria: 3)