Nowy komendant Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Nowy komendant Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie

Drukuj
(galeria: 1)

2 lutego odbyło się pierwsze spotkanie Wicestarosty Marka Renika z nowym komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie st. kpt. mgr inż. Mateusz Bieniakiem.

Z dniem 1 lutego 2022 roku Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Nowosielski powołał na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie st. kpt. Mateusza Bieniaka.

Kapitan, świeżo po uzyskaniu tytułu inżyniera pożarnictwa, zaczął służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie w 2010 r. W kwietniu 2012 r. ukończył niestacjonarne studia na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera pożarnictwa.

Od stycznia 2013 r. do sierpnia 2015 r. pełnił służbę na samodzielnym stanowisku ds. kontrolno-rozpoznawczych. Następnie od września 2015 r. do stycznia 2022 r. kierował Wydziałem Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczym Komendy Powiatowej PSP w Węgrowie.

W trakcie swojej wieloletniej służby w PSP, kapitan został odznaczony Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa oraz Odznaką Honorowego Dawcy Krwi „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

 

Komendantowi Mateuszowi Bieniakowi serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na nowym stanowisku – Starostwo Powiatowe w Węgrowie.

(galeria: 2)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.