Nowe władze Powiatowego SZS w Węgrowie

Nowe władze Powiatowego SZS w Węgrowie

W piątek 20 listopada br. w Węgrowie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Węgrowie oraz podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych za rok 2014/2015. W spotkaniu uczestniczył Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego – Paweł Marchela, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele wychowania fizycznego szkół z terenu powiatu.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania zebranych przez Przewodniczącego Powiatowego SZS w Węgrowie Michała Rybaka, po czym dalszą część spotkania poprowadził Marek Okrasa nauczyciel z Węgrowskiego Gimnazjum. Następnie delegaci wysłuchali sprawozdań Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz finansowego za poprzednią kadencję. Po czym delegaci jednogłośnie udzielili  absolutorium ustępującemu Zarządowi.

W związku z końcem kadencji władz  Związku, powołało nowe władze: dziesięcioosobowy Zarząd oraz trzyosobową Komisję Rewizyjną. Po ukonstytuowaniu się Zarządu jego przewodniczącym został Michał Rybak, wiceprzewodniczącym Jan Tempczyk, sekretarzem Sylwia Florowska, członkami: Małgorzata Zyśk, Tadeusz Danaj, Grzegorz Wieczorek, Maciej Kucharczyk, Robert Bala, Michał Szcześnik, Tomasz Wojtasiewicz. Natomiast Komisji Rewizyjnej przewodniczył będzie Paweł Szczepanik.

Kolejnym punktem spotkania było ogłoszenie wyników współzawodnictwa sportowego szkół z terenu powiatu węgrowskiego za rok 2014/2015. Ocenie poddane zostały wyniki uzyskane w indywidualnych i zespołowych grach sportowych dziewcząt i chłopców w kilkunastu dyscyplinach sportowych, m.in. biegi przełajowe, lekkoatletyka, pływanie, tenis stołowy, piłka: ręczna, nożna, koszykowa. Wyniki przedstawiają się następująco, w kategorii:

szkoły  podstawowe (do 100 uczniów) startowało 17 szkół:

1. Grabiny,

2. Grygrów,

3. Kopcie,

4. Gwizdały,

5. Wyszków,

6. Kołodziąż;

szkoły podstawowe (powyżej 100 uczniów) startowało 11 szkół:

1. Nr 3 Łochów,

2. Węgrów,

3. Stoczek,

4. Miedzna,

5. Nr 1 Łochów,

6. Ostrówek;

Gimnazja startowało 13 szkół:

1. Liw,

2. Łochów,

3. Węgrów,

4. Stoczek,

5. Sadowne,

6. Kamionna;

szkoły ponadgimnazjalne startowało 5 szkół:

1. I LO Węgrów,

2. ZSP Węgrów,

3. NLO Stoczek,

4. ZSP Łochów,

5. ZSP Sadowne.

Najlepsze szkoły (od 1 do 6 miejsca) otrzymały puchary od władz powiatowych SZS w Węgrowie, które wręczali Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego – Paweł Marchela, Burmistrz Węgrowa – Krzysztof Wyszogrodzki, Przewodniczący - Michał Rybak oraz Wiceprzewodniczący - Jan Tempczyk. Do szkół, które zajęły miejsca od 1 do 3 powędrowały także dyplomy oraz nagrody książkowe wręczone przez Wiceprzewodniczącego – Pawła Marchelę. Stosownymi książkami oraz dyplomami podpisanymi przez Starostę Węgrowskiego - Krzysztofa Fedorczyka oraz Wicestarostę - Halinę Ulińską uhonorowano asystenta sportowego Jana Tempczyka oraz Zarząd Powiatowego SZS w Węgrowie na czele z Przewodniczącym Michałem Rybakiem. Spotkanie zakończono spotkaniem koleżeńskim.

foto: Janusz Baum