Narodowe Święto Niepodległości

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Narodowe Święto Niepodległości

Drukuj
Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kamionnie (galeria: 1)

Na zaproszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej Łochowa Andrzeja Suchenka oraz Burmistrza Łochowa Roberta Gołaszewskiego Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk wziął udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Łochowie. Uroczystości rozpoczęły się przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kamionnie. W imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego kwiaty złożył Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, który uczestniczył także w dalszym ciągu uroczystości: Mszy Św. w Kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Kamionnie, Mszy Św. w Kościele p.w. Niepokalanego Serca NMP w Łochowie, przemarszu pod pomnik Ignacego Jana Paderewskiego, gdzie złożył kwiaty, a następnie uroczystej Sesji Rady Miejskiej Łochowa. W obchodach Święta Niepodległości wzięli także udział Radni Rady Powiatu Węgrowskiego Anna Mytkowska, Paweł Gelbrecht i Piotr Kania.

W obchodach Narodowego Świeta Niepodległości w Węgrowie wzięła udział Wicestarosta Halina Ulińska oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Lidia Siuchta i Paweł Marchela. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej w Węgrowie koncelebrowana przez ks. Dziekana Prałata Leszka Gardzińskiego. Po Mszy Św. przedstawiony został montaż słowno-muzyczny przez uczniów Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wicestarosta Halina Ulińska w swoim wystąpieniu stwierdziła, że najważniejszą wartością w życiu każdego państwa i narodu jest niepodległość. Marszałek Józef Piłsudski potrafił zmobilizować Polaków do skutecznej walki prowadzącej do odzyskania niepodległości. Delegacja Samorządu Powiatu Węgrowskiego złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po oficjalnych uroczystościach odbył się IX Węgrowski Bieg Niepodległości, w którym wzięli udział uczestnicy różnych kategorii wiekowych.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.