powiatwegrowski.pl - Strona główna

„NARKOTYKI, DOPALACZE – NIE TĘDY DROGA!”

Drukuj
Uczestników debaty powitał Dyrektor ZSP im. J.Kochanowskiego w Węgrowie Jacek Nowotniak. (galeria: 1)

„NARKOTYKI, DOPALACZE – NIE TĘDY DROGA!” to tytuł międzyszkolnej młodzieżowej debaty powiatowej dotyczącej przeciwdziałania powszechności dopalaczy i innych środków psychoaktywnych,  zorganizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu i Kuratorium Oświaty w Warszawie, która odbyła się 12 lutego 2018 r. w Zespole  Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. Zaproszonych gości, prelegentów, wychowawców i uczniów ze szkół Powiatu Węgrowskiego powitał dyrektor Jacek Nowotniak. W debacie uczestniczyli m.in. Wicestarosta Powiatu Węgrowskiego Halina Ulińska, z-ca dyr. Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie Sylwester Różycki, Starszy Wizytator Cecylia Radzikowska, Wizytator Krystyna Więcławek, Dyrektor SPZOZ w Węgrowie Artur Skóra, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgrowie Izabela Ratyńska.

Wicestarosta Halina Ulińska w słowach skierowanych do uczestników debaty podkreśliła, jak ważne jest szerzenie wiedzy na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą zażywanie narkotyków, dopalaczy i innych środków odurzających. Przypomniała, że od 2015 r. Powiat Węgrowski jest organizatorem konferencji dotyczących problematyki uzależnień, w tym od narkotyków i dopalaczy. Prelekcje wygłosili: Specjalista Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie st. asp. Dariusz Karski "Konsekwencje prawne zażywania dopalaczy i narkotyków":, st. asystent Oświaty Zdrowotnej Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Węgrowie Bożena Bartnik "Wpływ substancji psychoaktywnych na organizm młodego człowieka", psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgrowie Joanna Romańska "Czynniki chroniące i czynniki ryzyka w zażywaniu substancji psychoaktywnych" i terapeuta Poradni Terapii Uzależnień przy SPZOZ w Węgrowie  Monika Więsak "Sposoby leczenia uzależnień".

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
Wystąpienie z-cy dyr. Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie Sylwestra Różyckiego (galeria: 4)
Wystąpienie Wicestarosty Haliny Ulińskiej. (galeria: 5)
(galeria: 6)
Prelekcja Specjalisty Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie St. asp. Dariusza Karskiego (galeria: 7)
Wystąpienie st. asystenta Oświaty Zdrowotnej Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Węgrowie Bożeny Bartnik (galeria: 8)
Wystąpienie Psycholog PP-P w Węgrowie Joanny Romańskiej. (galeria: 9)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.