Nagrodzono węgrowskich sportowców

Nagrodzono węgrowskich sportowców

Gala Sportu to coroczne wydarzenie organizowane przez Miasto Węgrów, w którym kapituła na czele z Burmistrzem Miasta dokonuje wyboru najlepszych sportowców i wydarzeń sportowych w roku ubiegłym. Tegoroczna gala odbyła się 15 lutego na sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury. Samorząd Powiatu Węgrowskiego na tym wydarzeniu reprezentowała Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz.

Laureatem pierwszej kategorii na Najlepszego Sportowca Seniora Roku 2018 została Małgorzata Kupisz zgłoszona przez Powiatowo Miejski Klub Sportowy NIKE Węgrów. Nagrodę w tej kategorii wręczyła Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela.

Starosta pogratulowała Małgorzacie Kupisz profesjonalizmu, wytrwałości oraz dużej pasji, co przełożyło się na dobre wyniki całej drużyny oraz indywidualne osiągnięcia. Doceniła wkład całego środowiska sportowego w popularyzację i rozwój zdrowego trybu życia, i pogratulowała pozostałym laureatom gali.

W swoim wystąpieniu Starosta Ewa Besztak zwróciła uwagę na rolę jaką pełni Powiat Węgrowski w procesie rozwoju sportu w naszym regionie. Podsumowała zeszłoroczne działania powiatu, zaprezentowała najbliższe plany związane z dotacjami dla klubów sportowych, stypendiami dla najbardziej uzdolnionych sportowców, a także rozbudową bazy sportowej. Zapewniła całe środowisko sportowe o swojej otwartości na współpracę.

Laureatami pozostałych kategorii zostali:
- Najlepszy Sportowiec Junior Roku 2018 – Nel Matusik (zgłoszona przez: Węgrowskie Stowarzyszenie Tenisowe , Uczniowski Ludowy Klub Sportowy TENIS Węgrów)
- Najlepsza Drużyna Roku 2018 – Drużyna piłki siatkowej Powiatowo Miejskiego Klubu Sportowego „NIKE”
- Najciekawszej Impreza Sportowa w Węgrowie w roku 2018 – XI Węgrowski Bieg Niepodległości (zgłoszony przez: Stowarzyszenie Piłki Siatkowej OLIMPIA Węgrów, Uczniowska Ludowy Klub Sportowy TENIS, Szkołę Podstawową nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie)
- Trener Roku 2018 – Jakub Górecki (zgłoszony przez: Węgrowski Klub Sportowy „Sfinks”)
- Sponsor Sportu Roku 2018 – Marek Karski firma Kostkar (zgłoszony przez: Miejski Klub Sportowy CZARNI WĘGRÓW , Szkołę Podstawową nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie)
- Wybitny Sportowiec Rodem z Węgrowa – Ilona Gierak  (zgłoszona przez: Szkołę Podstawową nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie)